Project Description

ونیر کامپوزیت یا روکش کامپوزیت

ونیر کامپوزیت که به آن ها روکش‏‌های یک روزه نیز گفته می‎شود، روشی کم خطر برای ترمیم لبخند شما هستند.

اگر دندان‎های شما شکسته یا آسیب دیده‎ باشند، می‎توان رزین کامپوزیت را مستقیماً روی دندان‎های شما قرار داده و منتظر ماند تا نتایج زیبایی در لبخند شما ظهور کنند. این نوع درمان، روشی متفاوت با تاج دندان، بریج دندانپزشکی یا پر کردن دندان است. درست است که برای درمان از همان مواد استفاده می‎شود، اما نسبت به بقیه درمان‎ها عملکرد بالاتری دارد.

خدمت روکش کامپوزیت یا ونیر کامپوزیت
معرفی
آیا من به ونیر کامپوزیت نیاز دارم؟
ویدئو
فرایند ارائه
دستورالعمل‌ها
تصاویر
قیمت‌ها
سوالات متداول
معرفی
آیا من به ونیر کامپوزیت نیاز دارم؟
ویدئو
فرایند ارائه
دستورالعمل‌ها
تصاویر
قیمت‌ها
سوالات متداول
معرفی
آیا من به ونیر کامپوزیت نیاز دارم؟
ویدئو
فرایند ارائه
دستورالعمل‌ها
تصاویر
کلینیک‌ها
سوالات متداول

معرفی

ونیر کامپوزیت یک جایگزین مناسب برای لمینت بوده که از رزین شفاف ساخته می‏‌شود. این روکش‎ها توسط دندانپزشک شما در یک جلسه و با دقت ساخته می‎شوند. کامپوزیت‎ها از لمینت متنوع‎تر و ارزان‎تر بوده و طول ماندگاری آن ها 7-5 سال است. (درباره لمینت بیشتر بخوانید.)

چرا بیماران ونیر کامپوزیت را انتخاب میکنند؟

 • درمان سریع (در یک جلسه)
 • ارزان بودن نسبت به لمینت یا روش‎های دیگر
 • کم خطرتر
 • ماندگاری بالا

ونیر کامپوزیت را می‌توانید روی هر تعداد دندان که نیاز دارید، قرار دهید. هزینه ترمیم کامل لبخند با کامپوزیت تقریبا یک پنجم هزینه استفاده از روکش چینی است. روکش‎های کامپوزیت یک گزینه عالی برای درمان هستند که در سراسر جهان توسط بهترین دندانپزشکان استفاده می‎شوند. این روکش‎ها باعث بازگرداندن زیبایی به لبخند و اعتماد به نفس شما می‎شوند.

رزین کامپوزیت دندان چیست؟

رزین کامپوزیت دندان یک ماده خاص دندانپزشکی به شکل خمیر است. این خمیر روی دندان قرار می‎گیرد. بعد از رسیدن به شکل مورد نظر، آن را با یک نور خاص (بیشتر بدانید) سفت کرده و صیقل می‎دهند. مواد کامپوزیتی بسیار پیشرفته بوده و بطور مداوم در حال بروزرسانی هستند تا نتایج بهتر، شفاف‎تر و خوشایندتری را  برای بیماران بدست آورند.

ونیر کامپوزیت‎ها بی‎خطر بوده و دارای نتایج مثبتی هستند که در سراسر جهان برای کمک به ترمیم لبخند میلیون‌‏ها بیمار مورد استفاده قرار می‎گیرند. این روش درمان دندانپزشکی نسبتاً جدید بوده و مورد حمایت نسل جدید دندانپزشکان است.

بعضی از دندانپزشکان فقط در انجام لمینت تخصص دارند. شما باید تصمیم بگیرید که برای ترمیم لبخند خود، آیا می‎خواهید دندان‎های شما با مته تراشیده شود؟ یا خیر؟ استفاده از روکش لمینت برای کل دندان‌ها (به خصوص برای بیماران جوان) بسیار خطرناک است و به دندان‎ها آسیب می‎رساند. وقتی که درمان با لمینت را انتخاب می‎کنید، باید بدانید که این درمان برگشت‎پذیر نخواهد بود، زیرا دندان‎های شما قبل از روکش مانند تصویر زیر تراشیده می‎شوند.

در درمان با روکش کامپوزیت، برای تولید یک دندان کاملاً جدید و مناسب از رزین کامپوزیت استفاده می‎شود، که بعد از سخت شدن، صیقل داده می‎شوند. این سطح جدید، دندانی را که ممکن است آسیب دیده، زرد و … باشد را می‎پوشاند.

آیا ونیر کامپوزیت‌ها ایمن هستند؟

ایمنی مواد

وقتی بیماران در مورد ایمنی روکش کامپوزیت‌ها سوال می‌پرسند، در واقع در مورد دو چیز متفاوت سوال می‎کنند. سوال اول در مورد ایمن بودن مواد است. اگرچه ونیر کامپوزیت حاوی مقادیر کمی از انواع مواد شیمیایی است اما این روکش‌ها کاملا بی‌خطر هستند. در واقع مواد غذایی که روزانه می‎خورید بسیار بیشتر از آنچه که در رزین کامپوزیت است، خطرناک هستند.

مواد شیمیایی موجود در رزین کامپوزیت تقریباً بی تاثیر هستند. احتمالا با خوردن یک ساندویچ فست فود مواد مضر بیشتری نسبت به روکش دندان با کامپوزیت به بدن شما وارد می‌شود.

ایمنی بهداشت دهان و دندان

سوال دیگر در مورد سلامتی و ایمنی لبخند شماست. روکش چینی می‎تواند لبخند شما را خراب کند زیرا همانطور که گفتیم هر بار که با مته دندان را بتراشید، خطر عدم موفقیت افزایش پیدا می‎کند. حتی اگر بطور منظم هم بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کرده و هرشش ماه یکبار چکاپ دوره‌ای خود را انجام دهید، روکش ‌های لمینت هر چند وقت یکبار باید عوض شوند اما روکش کامپوزیت‌ها این مشکل را ندارند.

ونیر کامپوزیت ممکن است خرد شده یا کنده شود، شما می‎توانید با هزینه بسیار کمی آن ها را مجدداً متصل کرده و یا آنها را اصلاح کنید. ترمیم لبخند با روکش‌های کامپوزیت از ترمیم با لمینت ایمن‎تر است. زیرا این درمان یک روش درمان محافظه کارانه، برگشت‎پذیر و کم خطر است. کامپوزیت برخلاف لمینت به هزینه کمتری نیز نیاز دارد.

ماندگاری ونیر کامپوزیت چه مدت است؟

این یک سؤال دشوار است و تقریباً تا حد زیادی بستگی به چگونگی مراقبت از آن ها دارد. اگر دندان قروچه دارید،  کامپوزیت‎های شما هم دقیقاً مانند دندان‎های معمولی شما ترک خورده و شکسته می‎شوند.

ما می‎توانیم برای شما محافظ شبانه دندان متناسب شما بسازیم، تا ماندگاری روکش‎ها بیشتر شود. اما روش گاز زدن شما و نوع رفتار با دندان‌هایتان کاملا شخصی بوده و روی ماندگاری روکش‌ها تاثیر مستقیم می‌گذارد. بیشترین تخمینی که برای ماندگاری روکش‎های کامپوزیتی وجود دارد، 2 تا 8 سال است. به یاد داشته باشید که لمینت بین 10 تا 20 سال دوام دارند اما می‎توانند پنج برابر گران‎تر باشند. بنابراین طول عمر ونیر کامپوزیت ممکن است موضوعی نگران کننده برای شما باشد.

برای داشتن یه لبخند فوق‌العاده

همین الان با ما تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید

آیا ونیر کامپوزیت برای دندان‌های شما مناسب است؟

روکش‌های دندان می‌توانند نواقص دندان را پوشانده و لبخندی یکدست و زیبا به شما ببخشند. این نقص‌ها می‌تواند شامل دندان‌های کج شده یا بدشکل، شکسته شده، لکه دار یا تغییر رنگ داده شده و یا دندان‌هایی باشد که مینای آنها از بین رفته است.

روکش‌ها بخشی از دندان‌های شما را می پوشاند، و با تاج‌هایی که ضخیم تر هستند و کل دندان را می‌پوشانند (از پشت و جلو) تفاوت دارد. بکارگیری تاج دندانی نیاز به اصلاح و تراشیدن مقدار زیادی از دندان دارد، در مقابل روکش دندانی نیازی به تراشیدن نداشته یا مقدار تراش بسیار کمتر است.

اگر دندان‌های شما ظاهر نسبتا خوبی داشته و شما فقط قصد تغییر رنگ یا شکل آنها را دارید، روکش کامپوزیت انتخاب مناسبی برای شماست. اگر دندان‌های شما دچار آسیب دیدگی هستند، لمینت انتخاب بهتری برای شماست. ولی در شرایطی که دندان دارای مشکلات بزرگی مانند شکستگی زیاد یا عصبکشی عمیق است، تاج راه حل بهتری از دو انتخاب قبلی است.

ویدئو

فرایند درمان با ونیر کامپوزیت

عمل ترمیم رزین کامپوزیت بسیار ساده است. ابتدا برای گرفتن مشاوره به دندانپزشکی بروید. دندانپزشک با بررسی کامل دهان شما، بهترین روش درمان را به شما پیشنهاد می‎دهد. بلافاصله می‎توانید روکش‎های دندان خود را سفارش داده و در مورد انتظارات خود با دندانپزشکتان صحبت کنید.

پس از آن در جلسه ترمیم روی صندلی دراز می‌کشید تا دندانپزشک شما کارش را شروع ‎کند. هیچ نوع تزریق بی‎حسی وجود ندارد. دندان‎های شما به راحتی تمیز می‎شوند. دندان‎های شما تراشیده نمی‎شوند و کامپوزیت‎ها مستقیما روی دندان‎ها قرار می‎گیرند. دندانپزشک سپس آن را صیقل داده تا ظاهری شبیه دندان طبیعی پیدا کند.

اگر نقص یا بی‎نظمی وجود داشته باشد، دندانپزشک در همان‎جا آن را اصلاح می‎کند. بعد از آن می‎توانید لبخند زده و احساس خوبی را تجربه کنید. کل فرآیند بیشتر از چند ساعت طول نمی‎کشد و بیماران همیشه از نتایج کار کاملا راضی هستند.

شما می‌توانید به صورت آنلاین از همکاران ما مشاوره دریافت کنید:

مشاوره آنلاین
مشاوره آنلاین

دستورالعمل‌ها

بعد از انجام درمان روکش دندان موارد زیر را رعایت کنید:

 • اگر درمان شما به بی­‌حسی نیاز داشته و داروی بی­‌حسی استفاده شده است، تا از بین رفتن داروی بی­‌حسی از خوردن غذا پرهیز کنید.
 • اگر هنگام گاز گرفتن احساس ناهمواری و نامساعد بودن دندان‌­ها رامی­‌کنید با کلینیک تماس گرفته و برای رفع ناراحتی یک وقت ویزیت بگیرید.
 • روکش‌های دائمی خود را مانند دندان طبیعی نخ دندان بکشید. برای جدا کردن مواد غذایی و… از زیر بریج دندانی خود از نخ­‌های مخصوص 2 تایی استفاده کنید.
 • غذاهای سخت مانند آجیل­، آب نبات و یخ را با دقت بخورید تا از شکسته شدن یا صدمه زدن به روکش دائمی خود جلوگیری کنید.
 • اگر در هنگام خواب شب دندان قروچه دارید، از محافظ شبانه برای دندان‌­هایتان استفاده کنید. (درمورد محافظ شبانه بیشتر بدانید)
 • برای مشورت درمورد انتخاب نوع درمان با دکتر خود صحبت کنید.
 • روکش دندان ممکن است باعث حساسیت به سرما و گرما شود. اگر به مدت طولانی از حساسیت دندان­‌هایتان رنج می­‌برید یا درصورت تورم با کلینیک‌های ما تماس بگیرید.

تصاویر

عکس قبل و بعد از درمان روکش کامپوزیت یا ونیر کامپوزیتعکس قبل و بعد از درمان روکش کامپوزیت یا ونیر کامپوزیت
عکس قبل و بعد از درمان روکش کامپوزیت یا ونیر کامپوزیتعکس قبل و بعد از درمان روکش کامپوزیت یا ونیر کامپوزیت
عکس قبل و بعد از درمان روکش کامپوزیت یا ونیر کامپوزیتعکس قبل و بعد از درمان روکش کامپوزیت یا ونیر کامپوزیت

قیمت روکش کامپوزیت و کلینیک‌های ارائه دهنده آن

قیمت روکش کامپوزیت

 • قیمت های جدول زیر براساس «هزار تومان» می‌باشد.
 • بازه قیمتی براساس شماره دندان و… تعیین می‌شود.
 • دارندگان هر دو بیمه نیروهای مسلح و بیمه کوثر می‌توانند تا سقف 2 میلیون تومان از خدمات رایگان در قالب ذکر شده بیمه بهره‌مند شوند.
 • برای دریافت قیمت‌های دقیق و مشاوره به شماره‌های کلینیک تماس بگیرید.
 • بازه درج شده برای بیمه کوثر با در نظر گرفتن انواع 10%، 20% و 30% می‌باشد.
کلینیک شهید سهرابی کلینیک تخصصی  کودکان دردانه کلینیک دندانپزشکی حضرت زهرا (س) کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی بهراد
آزاد 100-200 آزاد 100-200 آزاد 100-200 آزاد 100-200
بیمه نیروهای مسلح 100-200
بیمه کوثر 100-200
بیمه تامین اجتماعی 100-200
بیمه تامین اجتماعی 100-200
نزدیکترین کلینیک ما را پیدا کنید
نزدیکترین کلینیک ما را پیدا کنید

سوالات متداول درمان ونیر کامپوزیت

آیا روکشهای کامپوزیت ایمن هستند؟

ماده رزینی مورد استفاده در روکش‌های کامپوزیت کاملا بی خطر بوده و آسیبی به شما نمی‎رساند. آن‌ها همچنین از روکش‎های چینی کم خطرتر بوده، زیرا نیازی به تراشیدن دندان ندارند. آن ها بطور مستقیم روی دندان‎های شما قرار می‎گیرند.

آیا روکش کامپوزیت از لمینت بهتر است؟

روکش‏های کامپوزیت کم خطر هستند. آن ها با صرف هزینه کمتر، زیبایی را به لبخند شما برمی‎گرداند و برای مدت طولانی ماندگاری دارند. اگر دندان‌های شما به شدت آسیب دیده‌اند، روکش چینی تنها راه درمان است اما اگر بین این دو حق انتخاب دارید، به سراغ کامپوزیت بروید.

آیا درمان با روکش کامپوزیت برای من مناسب است؟

اکثر افراد برای انجام این درمان مناسب هستند. اما همانطور که قبلا گفتیم اگر دندان‎های شما خیلی آسیب دیده باشد، ممکن است برای شما مناسب نباشد. بطور کلی بیمارانی که آسیب دندانی کمتری داشته و جوان‎تر هستند، برای استفاده از روکش کامپوزیت مناسبتر هستند.