Project Description

بلیچینگ یا سفید کردن دندان‌ها

آیا تا به حال این را تجربه کرده‌اید که خودتان را در آینه یا یک عکس نگاه کرده‎ و آرزو کنید که ای کاش لبخند شما کمی روشن‎تر بود؟ اگر این چنین است، شما تنها نیستید. بلیچینگ یا سفید کردن دندان از درمان‌های پرکاربرد در دندانپزشکی است. برا این کار روش‎های مختلف درمانی از جدیدترین روش‎های درمانی با لیزر گرفته تا کیت‎های سفید کننده در منزل وجود دارد.

اگر برای اولین بار می‎خواهید که دندان‎های خود را سفید کنید، این انتخاب نتایج بسیار چشمگیری دارد ولی مراقب باشید زیرا بعضی از دستگاه‌هایی که بصورت آنلاین برای سفید کردن دندان تبلیغ می‎شوند، تقلبی هستند که در بهترین حالت تاثیری نداشته و در بدترین حالت ممکن است اثرات منفی داشته باشد.

ما در این مقاله در مورد روش‎های مختلف درمان بلیچینگ، میزان تاثیر و هزینه آن ها با شما صحبت خواهیم کرد در نتیجه می‎توانید بهترین روش را برای سفید کردن دندان‌های خود انتخاب کنید.

سفید کردن دندان
معرفی
آیا من به بلیچینگ نیاز دارم؟
انواع روش‌ها
ویدئو
دستورالعمل‌ها
تصاویر
قیمت‌
سوالات متداول
معرفی
آیا من به بلیچینگ نیاز دارم؟
انواع روش‌ها
ویدئو
دستورالعمل‌ها
تصاویر
قیمت
سوالات متداول
معرفی
آیا من به بلیچینگ نیاز دارم؟
انواع روش‌ها
ویدئو
دستورالعمل‌ها
تصاویر
قیمت
سوالات متداول

معرفی

تاریخچه‌ای مختصر از سفید کردن دندان یا بلیچینگ

 

چگونگی سفید کردن دندان یکی از آن سوال‌هایی است که سال‌هاست انسان بدنبال جواب آن می‌گردد. داشتن دندان‎های سفید در مصر باستان نشانه ثروت بود. مصریان برای خمیردندان از سنگ قیر زمینی و سرکه شراب و برای مسواک از چوب خرد شده استفاده می‎کردند. رومی‎ها از ادرار؛ به دلیل داشتن آمونیاک، استفاده می‎کردند. خوشبختانه امروزه راه‎حل‎های بهتری پیدا شده است. در قرن هفدهم؛ قبل از وجود دندانپزشکان، آرایشگران مسئول بهداشت دهان و دندان بودند. آن ها دندان‎های خراب را می‎کشیدند و از اسیدنیتریک برای سفید کردن دندان‎ها استفاده می‎کردند. البته شما این کار را در خانه انجام ندهید.

دندانپزشکان در دهه 1960 بطور کاملا اتفاقی خاصیت سفیدکنندگی پراکسید را فهمیدند. آن ها از پراکسید هیدروژن به عنوان یک روش ضدعفونی کننده لثه استفاده می‎کردند اما بعدا فهمیدند که اگر دندان‎ها به مرور زمان در معرض آن قرار بگیرد، دندان‎ها شروع به سفید شدن می‎کنند. 20 سال بعد از آن دندانپزشکان از ابزاری شبیه قالب دندان که از ژل سفید کننده کاربامید پراکسید پر شده بود، برای سفید کردن دندان استفاده می‌کردند. این روش امروزه هم در موارد زیادی مورد استفاده قرار می‎گیرد.

چگونه دندانهای خود را سفید کنیم؟

این روزها روش‎های آزمایش شده زیادی برای سفید کردن دندان‌ها وجود دارد، از جمله:

سفیدکردن دندان‌ها

روغن نارگیل یک روش طبیعی برای سفید کردن دندان‏ها است.

 • ژل
 • نوارها
 • تری دندانی
 • بلیچینگ
 • لیزر
 • خمیر دندان
 • دهانشویه
 • روغن نارگیل

نگران نباشید. همه این موارد را در ادامه توضیح می‎دهیم.

بهترین روش برای سفید کردن دندان‌های شما به خودتان بستگی دارد، که چقدر می‎خواهید هزینه کنید؟ طول زمان درمان چقدر باشد؟ و چقدر ماندگاری آن برایتان مهم است؟ توجه کنید که تمام روش‎هایی که در این مقاله می‎گوییم فقط برای دندان‎های طبیعی کاربرد دارد و روی هر نوع پروتز، مواد پر کننده، روکش یا ایمپلنت تاثیری نداشته و رنگ آنها تغییر نخواهد کرد.

برای داشتن یه لبخند فوق‌العاده

همین الان با ما تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید

آیا من به بلیچینگ دندان نیاز دارم؟

مشخص است که بطور عمومی افرادی که از رنگ دندان‌های خود و زردی آنها ناراضی هستند می‌توانند از بلیچینگ دندان استفاده کنند. حال شاید سوال باشد که چه چیزی باعث زرد شدن دندان‌ها می‌شود؟

سفید کردن دندان

عاج زرد از طریق مینای سفید پوشانده می‎شود.

علت تغییر رنگ دندانها

آیا به این فکر کرده‎اید که چرا دندان‎ها به رنگ سفید نیستند؟ دندان‎های ما سفید روشن نیستند بلکه دارای عاج زرد رنگ است که به دلیل رنگ سفید مینای دندان که روی آن را پوشانده، دندان به رنگ سفید دیده می‎شود. هر چه پیرتر می‎شوید، مینای دندان نازک‎تر شده و رنگ دندان‎ها به مرور زمان زرد و تیره می‎شوند. در مقاله کامل ما در مورد «زرد شدن دندان» می‎توانید راجع به دلایل زرد شدن دندان اطلاعات بیشتری بدست آورید.

برای بیشتر افراد؛ بخاطر چیزهایی که می‎خورند یا می‎نوشند فرآیند زرد شدن دندان سریع‎تر می‎شود. این مواد عبارتند از:

 • انواع توت: اگر چه توت آنتی اکسیدان دارد که برای سلامتی بدن مهم است اما رنگ آن باعث ایجاد لکه روی دندان می‎شود. (آیا تا حالا سعی کرده‎اید لکه توت را از روی یک پیراهن پاک کنید؟)
 • سس گوجه فرنگی: سس‎های رنگی مانند سس گوجه فرنگی می‎تواند باعث لکه‎دار شدن دندان‎ها شود. اسید سس گوجه فرنگی اثر لکه‎دار شدن را دو برابر می‎کند.
 • قهوه: رنگ تیره و اسید قهوه هر دو بر لکه‎دار شدن دندان‎ها تاثیر می‎گذارند.
 • چای: چای سیاه می‎تواند از قهوه مضرتر باشد و باعث از بین رفتن مینای دندان شود.
 • نوشیدنی‎های قندی: نوشیدنی‎های قندی مانند نوشابه باعث پوسیدگی دندان‎ها و تیره شدن رنگ آن می‎شوند.
  سفیدکردن دندان

  نوشیدنی‎های مورد علاقه شما، دندان‎های شما را لکه دار می‎کند.

 • سیگار کشیدن: نیکوتین موجود در تنباکو باعث لکه‎دار شدن سریع دندان‎ها می‎شود. افرادی که زیاد سیگار می‎کشند، دندان‎هایشان قهوه‎ای رنگ است.
 • مشروبات الکلی: تانین موجود در این مشروبات باعث رنگ گرفتن دندان‌ها می‌شود. از طرف دیگر این نوشیدنی‌ها باعث می‌شوند لکه‌های روی دندان‌ها تیره‌تر به نظر برسند.
 • ارتودنسی: با این که براکت‌های ارتودنسی در نهایت به زیبایی لبخند شما کمک کرده و به نظم دندان‌های شما کمک می‌کنند، اما در کنار آن اثر زردی روی دندان‌ها بجامی‌گذارند.

شاید بهترین روش برای سفید کردن دندان‎ها، پرهیز از مصرف موادی است که باعث لکه‎دار شدن دندان‎ها می‎شوند، اما می‎دانیم که این کار زیاد ساده نیست. بنابراین در ادامه می‎گوییم پس از مصرف این مواد چه کنید که آسیب آنها کمتر شود. خوردن مواد رنگی در کنار پنیر، کاهو، کرفس، هویج، سیب و گل کلم می‎تواند باعث جلوگیری از لکه‎دار شدن دندان‎ها شود. این مواد با خنثی کردن اسید مواد باعث می‎شود به دندان آسیبی نرسد. مهم نیست که چقدر تلاش می‎کنید لبخند سفید خود را حفظ کنید، ممکن است زمانی برسد که به دنبال سفید کردن دندان‎های خود باشید.

انواع روش‌های سفید کردن دندان و فرایند ارائه آنها

سفید کردن دندان درمانی است که شما هم می‌توانید در دندانپزشکی به صورت تخصصی و هم به صورت خانگی آن را انجام دهید. در زیر به طور خلاصه انواع روش‌های خانگی و تخصصی را توضیح می‌دهیم.

سفید کردن تخصصی دندانها در دندانپزشکی

سفیدکردن دندان

یک محافظ لاستیکی باعث می‎شود مواد سفید کننده به لثه شما نرسد.

اگر با هزینه سفید کردن دندان مشکلی ندارید، بهتر است برای سفید کردن دندان‎های خود به دندانپزشکی بروید. دندانپزشک با شما در مورد روش‌های درمان صحبت کرده و بهترین گزینه را به شما پیشنهاد می‌کند همچنین در صورت بروز عوارض جانبی به شما کمک می‎کند. دو روش اصلی برای سفید کردن دندان در دندانپزشکی وجود دارد. در ادامه اطلاعات مربوط به هر دو روش توضیح داده می‎شود.

سفید کردن دندانها با لیزر

اگر به دنبال روشی سریع برای سفید کردن دندان هستید، به شما سفید کردن با لیزر را پیشنهاد می‎کنیم. در این روش ابتدا ژل غلیظی روی دندان‎های شما گذاشته شده سپس دندان را لیزر می‎کنند.

در این روش دندانپزشک از محافظ لاستیکی برای محافظت از لثه‎های شما استفاده می‎کند. سپس ژل سفید کننده حاوی پراکسید هیدروژن را روی دندان‎های شما گذاشته و با لیزر، دندان‎های شما را سفید می‎کند. این روش بسیار سریعتر از بقیه روش‌ها بوده و پس از یک جلسه درمانی نتایج فوق‌العاده‌ای روی دندان‌های شما خواهد داشت، اما در کنار آن ممکن است حساسیت بیشتری نیز برای دندان‌هایتان ایجاد کند.

بلیچینگ حرفه‌ای دندان

سفیدکردن دندان‌ها

برای قرار دادن ژل در قالب‌ها از سرنگ استفاده می‎کنند.

یک روش درمانی ارزان برای سفید کردن دندان‎ها توسط دندانپزشک، استفاده از قالب‌های سفارشی بلیچینگ دارای ژل سفید کننده حرفه‎ای دندان است. این ژل‎ها معمولا نسبت به کیت‌‏های خانگی قوی‏تر بوده و نتایج بهتری دارد.

دندانپزشک متناسب با دندان‎های شما، تری‌های(قالب) سفارشی را درست می‎کند. بعد از آماده شدن، شما می‎توانید درمان سفید کردن دندان را در خانه انجام دهید. بعضی از ژل‎های سفید کننده حرفه‎ای را می‎توان در طول شب استفاده کرد پس اگر در طول روز وقت ندارید که از تری‌ها استفاده کنید، می‎توانید از آن ها در شب استفاده کنید. لازم است که از دندانپزشک خود در مورد این موارد بپرسید.

یکی از روش‌های دیگر بلیچینگ استفاده مستقیم ژل در مطب دندانپزشکی است که در ویدئوی انتهای صفحه می‌توانید فرایند درمان را ببینید.

راهحلهای خانگی برای سفید کردن دندان

درمان‎های خانگی برای سفید کردن دندان‌ها ارزان قیمت‎تر بوده و شما می‎توانید همه کارها را خودتان در خانه انجام دهید. جزییات این موارد  بصورت مختصر در جدول زیر آمده است.

روش سفید کردن با LED قالب‌های بلیچینگ نوارهای سفید کننده دندان لاک‌های سفیدکننده دندان سفید کردن با خمیردندان
هزینه تقریبی
طول درمان 10 تا 30 روز، هر جلسه 9 تا 30 دقیقه 10 تا 14 روز،  5 تا 20 دقیقه در روز بدون نسخه 1 تا 2 هفته، 10 تا 60 دقیقه در هر برنامه 1 تا 2 هفته، 10 تا 30 دقیقه در هر برنامه 5 تا 6 دقیقه هر روز (زمان مسواک زدن طبیعی)
زمان بروز نتایج بعد از استفاده اول یا دوم 4 تا 10 روز 1 تا 2 هفته 2 تا 7 روز نتایج ممکن است در استفاده طولانی مدت ظاهر شود
توضیحات هر چند وقت یکبار لمس Ups توصیه می‏شود، برای افرادی که حساسیت دندان دارند مناسب است. ممکن است باعث حساسیت شود. پراکسید ندارد، ممکن است باعث حساسیت شود. گزینه‎ای ارزان با نتایج سریع، ممکن است باعث حساسیت شود. فقط لکه های سطحی را از بین می‎برد.

سفید کردن دندان با LED

استفاده از کیت سفید کننده با نور آبی، یک روش درمانی است که می‎توانید در خانه از آن استفاده کنید. این روش معمولا شامل یک ژل سفید کننده یا سرم است که به دندان‎های خود می‎زنید و یا مستقیماً درون یک قالب گذاشته و بعد به دندان‎های خود می‎زنید. برخی از انواع آن به شکلی است که قالب را داخل آب جوش می‎گذارید و وقتی نرم شد آن را گاز می‎گیرید تا به قالب دندان‎های شما تبدیل شود. در نوع دیگر برای استفاده از ژل از قالب‌های از پیش ساخته شده استفاده می‎کنند.

در این نوع درمان، ژل ممکن است به راحتی نشت کرده و به لثه شما آسیب برساند و یا همه دندان‎های شما را نپوشاند. کیت‎های سفید کننده‎ی دندان برقی، این نوع درمان را با فناوری پیشرفته وارد بازار کرده است. در این روش سرم سفید کننده را مستقیماً روی دندان های خود مالش دهید سپس دهانه LED که به تلفن هوشمند یا هر درگاه USB دیگری وصل می شود را وارد دهان کنید.

در این لینک می‌توانید یکی از این محصولات را مشاهده کنید.

قالب‌های آماده بلیچینگ

اگر به دنبال کیت‎های LED ارزان‎تر هستید، انواع زیادی از کیتهای بدون نسخه که از ژل سفید کننده استفاده می‎کنند، پیدا خواهید کرد. این کیت‎ها ارزان هستند اما معمولاً نتیجه خوب و ماندگاری بالایی ندارند. به خاطر داشته باشید که هر کدام از این کیت‎های ژل سفید کننده ممکن است باعث سوزاندن یا تاول زدن قسمت های دیگر دهان شوند.

نوارهای سفید کننده دندان

سفید کردن دندان‌ها

راهی بدون مشکل برای داشتن لبخند روشن‎تر

نوارهای سفیدکننده بدون نسخه را می‎توان بصورت آنلاین خرید. این نوارها را به طور مستقیم روی دندان‎ها می‎گذارید. این نوارها از قالب‌های آماده بلیچینگ و ژل‎ها راحت‎تر و تمیزتر هستند. مارک‎هایی که پراکسید نداشته باشند، محبوبیت بیشتری دارند اما بعضی از مارک‎ها برای سفید کردن دندان از پراکسید استفاد می‌کنند.

نوارها را باید حدود 30 دقیقه روی دندان گذاشته و بعد از آنها بردارید. البته نوارهایی هم وجود دارد که طبیعی به 10-15 دقیقه نیاز دارند. نوارهای سفید کننده برای سفید کردن دندان‎های جلو مناسب هستند اما برای دندان‎های کناری و سطوح ناهموار روی دندان‌های آسیا مناسب نیستند بنابراین ممکن است همه دندان‎ها را نتوان سفید کرد. با این حال این روش مقرون به صرفه بوده و نتایج سریع و خوبی (در حدود هفت روز) دارند. اگر به دنبال اتفاقات بزرگ و عالی هستید از این روش بدون درد استفاده کنید.

لاک‌های سفید کننده دندان

لاک‎های سفید کننده بیشتر شبیه قلم مو هستند. آن ها یک لوله کوچک پر از ژل سفیدکننده هستند که مستقیماً از طریق یک برس، روی دندان‎ها کشیده می‎شوند. قلم‎ها معمولاً پراکسید هیدروژن دارند. البته بعضی مارک‎ها بدون پراکسید هم وجود دارند. کاربران بطور عمومی این روش را دوست دارند زیرا بسیار راحت بوده و قابل حمل هستند پس هر زمان که بخواهند می‎توانند از آن ها استفاده کنند.

زمان درمان از 1-2 هفته طول می‏کشد. بسته به نوع محصول ممکن است برای درمان کامل به 2-4 برنامه‎ی 10-30 دقیقه‌ای نیاز باشد. این روش یکی دیگر از گزینه‎های سفید کردن مقرون به صرفه دندان است که با آن به سرعت می‎توانید نتایج بسیار مناسبی را به دست آورید. بعضی از مارک‎ها ادعا دارند که دندان‎ها را می‎تواند تا 4-5 درجه سفیدتر کنند. اگر محصولی را آنلاین سفارش دهید، می‎توانید بازخوردهای صادقانه کاربران را نیز راجع به محصول پیدا کنید.

در این لینک می‌توانید انواع مختلفی از مواد شیمیایی برای سفید کردن دندان را مشاهده کنید.

سفید کردن دندان با خمیر دندان

ممکن است شما یک نمونه سفید کننده از خمیر دندان مورد علاقه خود را در سوپر مارکت ببینید و به خود بگویید که امتحان کردن آن ضرر ندارد. مسئله این است که استفاده از این خمیردندان سفیدکننده ممکن است ضرر داشته باشد و استفاده از آن؛ در مدت زمان طولانی (مثلا برای مسواک زدن روزانه) مینای دندان شما را از بین ببرد.

خمیر دندان‎های سفید کننده به جای تغییر رنگ دندان، فقط باعث از بین رفتن لکه‎های سطحی می‎شوند بنابراین اگر دندان‎های شما بطور طبیعی زرد باشند، استفاده از خمیر دندان سفید کننده باعث تغییر رنگ آن ها نمی‎شود. از خمیر دندان‎های سفید کننده می‎توان برای طولانی‎تر کردن تأثیر سایر روش‎های سفید کننده نیز استفاده کرد. همچنین مسواک‎های دستی یا برقی‎ای هم وجود دارند که برای تاثیر بیشتر در بهتر برداشتن لکه‎ها طراحی شده‎اند.

روش‌های طبیعی برای سفید کردن دندان‏‌ها

 • روغن نارگیل: استفاده از یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل به مدت 10-15 دقیقه در اطراف دهان، یک روش سنتی هندی برای بهبود بهداشت دهان و دندان است. بعد از استفاده ا این ماده حتما باید دندان‎های خود را مسواک بزنید.
 • جوش شیرین مخلوط شده با مقدار بسیار کمی پراکسید هیدروژن: این مخلوط یک خمیر سفید کننده خانگی است که باید بعد از مسواک زدن به مدت 30 ثانیه روی دندان‎ها مالش دهید.
 • پوره توت فرنگی: این پوره را می‎توانید به طور مستقیم روی دندان‎ها بمالید و چند دقیقه صبر کنید سپس شستشو دهید.
 • سرکه سیب: سرکه سیب می‎تواند در از بین بردن لکه‎های تیره روی دندان‎ها موثر باشد. حدوداً یک دقیقه با استفاده از انگشت آن را روی دندان‎های خود مالش داده سپس با آب بشویید و به طور معمول مسواک بزنید. حداقل برای یک ماه این کار را ادامه دهید تا نتایج خوبی بدست آورید.

ذغال فعال

اگرچه به نظر می‎رسد که قرار دادن چیزی سیاه بر روی دندان‏‌ها برای سفید شدن آن کاری غیرمعقول است اما دلایلی وجود دارد که پودر یا خمیر ذغال اینقدر محبوب شده‎اند. این پودر دارای روغن دانه پرتقال، سفید کننده طبیعی دندان‏‌ها و ماده ضد عفونی کننده است که باعث از بین رفتن و جذب سموم دندان می‎شود. بسیاری از کسانی که از این پودر استفاده کرده‎اند معتقدند با اینکه هزینه آن از بلیچینگ حرفه‎ای کمتر است اما نتایج آن چشمگیر است.

سفید کردن دندانهای حساس

بعضی از بیماران بعد از سفید کردن دندان‎های خود، درد شدیدی دارند. اگر دندان‎های حساسی دارید و یا در گذشته حساسیت داشته‎اید، آن را با دندانپزشک خود در میان بگذارید. او می‎تواند برای درد شما، مسکن موضعی تجویز کند. اگر می‎خواهید دندان‌های خود را در منزل سفید کنید، بهتر است به دستورالعمل‌های توصیه شده توسط تولید کننده توجه کنید. برای مثال اگر تولید کننده توصیه کرده باشد که ژل را به مدت 15 دقیقه روی دندان‎های خود بمالید، ابتدا 5 دقیقه از آن مصرف کنید تا بفهمید آیا به آن حساسیت دارید یا نه؟ محصولاتی که پراکسید هیدروژن ندارند، ممکن است باعث حساسیت کمتری شوند ولی تاثیر آن ها کمتر است. نیترات پتاسیم و فلوراید در تسکین درد موثر هستند. بنابراین به دنبال محصولاتی باشید که این مواد را داشته باشند.

شما می‌توانید به صورت آنلاین از همکاران ما مشاوره دریافت کنید:

مشاوره آنلاین
مشاوره آنلاین

ویدئو

دستورالعمل‌ها

سفید کردن یک لایه اصلی دندان را از بین می‌­برد. 12  تا 24 ساعت زمان لازم است تا لایه محافظ بتواند دوباره تشکیل شود. می‌­توانید بوسیله انجام دستورالعمل‌­های زیر به مدت 48 ساعت (دو روز) پس از انجام عمل نتایج سفید کردن دندان‌­های خود را به حداکثر برسانید. از مصرف غذاهای تیره، زرد یا سایر مواد رنگ­دار یا مایعات خودداری کنید. به عنوان مثال، اگر غذایی پارچه­‌ها را لکه دار می­کند آن را مصرف نکنید.

برای گرفتن حداکثر نتیجه و سفید ماندن دندان­‌ها در طول 48 ساعت اول این برنامه غذایی و آشامیدنی را رعایت کنید:

مصرف این مواد غذایی مشکلی ندارد:

 • نوشیدنی‌­ها: شیر، آب، نوشیدنی‌­های شفاف بدون الکل
 • میوه‌­ها: موز، سیب (بدون پوست)
 • غذاها: نان سفید، آرد ذرت، ماست ساده، پنیر سفید، خامه ترش، برنج سفید، سیب‌­زمینی پخته، ماکارونی ساده، سس‌­های سفید، ماهی سفید، مرغ سوخاری، مرغ یا هر نوع گوشت سفید دیگر

از مصرف این ها پرهیز کنید:

 • نوشیدنی­‌ها: شراب قرمز ، قهوه ، نوشیدنی‌­های تیره بدون الکل، چای یا هر نوع نوشیدنی رنگی دیگر
 • میوه‌­ها: انگور، انواع توت­ها یا هر میوه رنگ­‌دار
 • غذاها: گوشت قرمز (استیک یا همبرگر)، سس قرمز، خردل، کچاپ، سس سویا، سس استیک، شکلات
 • تمام محصولات دخانی و رژلب

همچنین، این موارد را برای 48 ساعت اول بعد از سفید کردن رعایت کنید:

 • از خمیر دندان یا ژل دندان رنگی، دهانشویه، کلرهگزیدین یا داروهای خانگی فلوراید استفاده نکنید.
 • هرگونه حساسیت بعد از عمل را با جویدن آدامس بدون قند درمان کنید یا از داروی مسکن استفاده کنید.
 • برای کمک به رفع حساسیت دندان، با خمیر دندان Fluoridex یا Sensodyne مسواک بزنید.
 • لبخند جدید و روشن­تر خود را با بهداشت روزانه دهان و دندان (مسواک زدن و نخ دندان) حفظ کنید و دو بار در سال برای تمیزکردن دندان به متخصص بهداشت دندان بروید.

تصاویر

سفید کردن دندان‌هاسفید کردن دندان
سفید کردن دندان‌هاسفید کردن دندان‌ها
بعد از درمانسفید کردن دندان‌ها

قیمت و کلینیک های ارائه دهنده خدمت

کلینیک شهید سهرابی کلینیک اطفال دردانه کلینیک کن کلینیک آذربایجان
آزاد 100-200 آزاد 100-200 آزاد 100-200 آزاد 100-200
بیمه نیروهای مسلح 100-200
بیمه کوثر 100-200
بیمه تامین اجتماعی 100-200
بیمه تامین اجتماعی 100-200
نزدیکترین کلینیک ما را پیدا کنید
نزدیکترین کلینیک ما را پیدا کنید

سوالات متداول

آیا سفید کردن دندان ایمن است؟

امن‎ترین راه برای سفید کردن دندان‎ها، رفتن به دندانپزشکی و کمک گرفتن از او است. متخصصان دندانپزشکی در مورد روش‎های مختلف برای سفید کردن دندان و مواردی که مانع سفید کردن دندان می‎شوند، آموزش دیده‎اند مثلا اگر فردی دارای بیماری لثه باشد، به او توصیه می‎شود که دندان‎های خود را سفید نکند. ممکن است در سالن‎های زیبایی یا تبلیغات پیامکی، تبلیغات سفید کردن دندان را ببینید اما آن ها متخصصان دندانپزشکی نبوده و در این مورد آموزش ندیده‎اند.

کیت‎های سفید کننده خانگی می‏توانند یک راه حل عالی برای بسیاری از افراد باشد اما مطمئن شوید محصولی را انتخاب می‎کنید که راجع به آن تحقیق کرده‎اید و نتایج مثبتی داشته است. اگر نگران خطرات سفید شدن دندان‎های خود هستید، بهتر است ابتدا با دندانپزشک خود صحبت کنید همچنین می‎توانید با افرادی که می‎شناسید یا مانند شما هستند، صحبت کرده و از تجربیات آن ها باخبر شوید.

اینها را هم بخوانید