Project Description

اصلاح طرح لبخند

اصطلاح طرح لبخند هالیوودی یا طراحی لبخند مدتی است در فضای مجازی بسیار پرکاربرد شده است. یک لبخند زیبا همواره می‌تواند باعث افزایش اعتماد به نفس و اطمینان در برقراری ارتباط با دیگران شود. اصلاح طرح لبخند یعنی زیباتر کردن لبخند که در افراد مختلف متفاوت است. طراحی لبخند ممکن است بوسیله یک یا چند درمان دندانپزشکی مختلف از سفید کردن دندان‌ها گرفته تا درمان‌های طولانی مدت چند ماهه به صورت ترکیبی انجام گیرد. در این مقاله ما به سوالات زیر پاسخ می‌دهیم:

 1. اجزای یک لبخند زیبا چیست؟
 2. اصلاح طرح لبخند چیست؟
 3. طراحی لبخند چه روش‌ها و فرایندی دارد؟
 4. چگونه پس از اصلاح طرح لبخند از آن محافظت کنیم؟
 5. هزینه اصلاح طرح لبخند چه مقدار است؟
 6. و برای داشتن یک لبخند زیبا به کجا مراجعه کنیم؟

در صورتی که شما هم به زیبایی لبخندتان اهمیت می‌دهید در ادامه مقاله همراه ما باشید.

اصلاح طرح لبخند هالیوودی
معرفی
فرایند ارائه
دستورالعمل‌ها
تصاویر
کلینیک ها و قیمت
سوالات متداول
معرفی
فرایند ارائه
دستورالعمل‌ها
تصاویر
کلینیک‌ها و قیمت
سوالات متداول
معرفی
فرایند ارائه
دستورالعمل‌ها
تصاویر
کلینیک‌ها و قیمت
سوالات متداول

معرفی خدمت اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند: زیبایی را به لبخند خود بازگردانید.

لبخند زیبا

طراحی لبخند فرآیند بهبود ظاهر لبخند شما بوسیله انجام یک یا چند عمل زیبایی مثل موارد زیر است:

برای تاثیر هر چه بهتر این موارد باید به  ظاهر صورت، رنگ پوست، رنگ مو، دندان ها (رنگ ، عرض ، طول ، شکل دندان)، بافت لثه و لب های خود توجه کنید. علاوه بر این موارد دندانپزشک شما برای بدست آوردن بهترین نتیجه سوالاتی مانند این که:

 • چه انتظاراتی از لبخند خود دارید؟
 • به نظر شما چه چیزهایی باعث می‌شود لبخند شما زیباتر به نظر برسد و چه چیزهایی باعث می‌شود لبخند شما زیباتر به نظر نرسد؟

از شما خواهد پرسید.

اجزای یک لبخند زیبا

علاوه بر رنگ دندان‌ها، یکدست بودن دندان‌ها نیز بر زیبایی تاثیر دارد زیرا هنگام لبخند، دندان‌های بالایی و پایینی شما نشان داده می‌شوند. برای داشتن یک لبخند زیبا باید به ویژگی‌های مورد نیاز دندان توجه کرد. این ویژگی‌ها شامل موارد زیر هستند:

طول دندان: دندان‌هایی با طول بلند به شما ظاهری جوان می‌بخشد. با پیر شدن، دندان‌های انسان ساییده شده و کوتاه‌تر می‌شود در نتیجه باعث می‌شود هنگام لبخند، لثه‌های شما پیدا شود. یک درمان بلندکردن و بازسازی دو دندان جلویی بوسیله روکش کامپوزیت یا لمینت است. اگر هنگام خندیدن لثه شما پیدا می‌شود، با اصلاح خط لثه توسط دندانپزشک، طول دندان‌های شما بلندتر دیده می‌شوند. شاید حتی نیاز باشد برای انجام عمل افزایش تاج لثه به متخصص لثه نیز مراجعه کنید.

البته افزایش طول دندان ممکن است بر ظاهر فرد تاثیر بگذارد مثلاً دندان‌هایی با طول بلند در افرادی با صورت گرد ممکن است باعث شود یک فرد لاغر به نظر برسد.

خط لبخند: خط لبخند، خط فرضی است که منحنی لب بالایی شما را تشکیل می‌دهد و دندان‌های بالایی شما را از دو طرف به یکدیگر متصل می‌کند. این خط برای هرچه زیباتر شدن باید با خط لب پایینی تناسب داشته باشد.

تناسب دندان: دندانپزشک با بررسی دندان‌های شما تشخیص می‌دهد که آیا آن ها با یکدیگر متناسب هستند یا خیر؟ در بیشتر افراد لبخندی زیباتر است که نسبت عرض به طول دو دندان جلویی آن ها 4 به 5 باشد. نسبت طول و عرض بر خط لبخند افراد و زیبایی تاثیر می‌گذارد.

دندان و خصوصیات آن: یک متخصص زیبایی به دنبال ایجاد تناسب دندان‌های شما با یکدیگر و با ظاهر شما است تا بتواند ظاهری زنانه یا مردانه ایجاد کرده که با شخصیت شما تناسب داشته باشد.

انواع اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند به اندازه استفاده از یک کیت سفید کننده دندان در منزل ساده نیست. برنامه درمانی شما برای اصلاح طرح لبخند کاملا شخصی خواهد بود. مثلا ممکن است دندان‎های شما سفید و براق باشند اما به دلیل ظاهر نامناسب آن نیاز باشد که روکش شود.

انواع محبوب اصلاح طرح لبخند عبارتند از:

 • نصب روکش برای تغییر شکل و رنگ دندان.
 • کاشت دندان برای جایگزینی دندان‎های آسیب دیده و افتاده.
 • سفید کردن دندان برای روشنتر کردن رنگ دندان.

ونیرها

یک روش بسیار متداول برای اصلاح نواقص لبخند، روکش‎ها هستند. از روکش‌‏ها می‎توان برای درمان طیف وسیعی از مشکلات زیبایی استفاده کرد.

هدف روکش‌‏های دندانپزشکی، زیبایی لبخند شماست. روکش‌ها یک پوشش پلاستیکی یا پرسلین هستند که به یک دندان آسیب دیده متصل می‎شوند. معمولا از روکش‌ها برای کارهای مربوط به سلامتی دندان (به جز درمان آسیب‎های ناشی از دندان قروچه) استفاده نمی‎شود. آن ها در تغییر ظاهر دندان فوق‎العاده هستند.

دندان‎هایی که به دلیل خوردن مواد سخت، سیگار کشیدن و شکستگی آسیب دیده باشند، با روکش درمان می‎شوند. دندانپزشک زیبایی از روکش‌ها برای پر کردن شکاف دندان یا ترمیم دندان‎های شکسته شده استفاده می‎کند. روکش‎ها رنگ دندان‎های شما را تغییر داده و زیبا می‎کند. اگر دندانپزشک تصمیم گرفته که از روکش برای درمان شما استفاده کند، آگاه باشید که بیمه آن را تحت پوشش قرار نمی‎دهد. بعداً در بخش مربوط به هزینه‌‏ها در مورد این بحث خواهیم کرد.

حفظ سلامتی لثه هنگام استفاده از روکش بسیار مهم است زیرا لثه‎ها در طول درمان به عقب برده می‎شوند. برای جلوگیری از پوسیدگی و عفونت، تمیز نگه داشتن آن بسیار مهم است.

اصلاح طرح لبخند با سفید کردن دندان‌ها

سفید کردن دندان‏‌ها اغلب راه‌حل ارزان‏تری برای تغییر رنگ دندان است.

رنگ دندان

با گذشت زمان، دندان‎ها کدر و لکه‎دار می‎شوند. سفید کردن دندان بدون نیاز به روکش، کامپوزیت یا تاج دندان می‎تواند رنگ دندان شما را تغییر دهد. پر کردن دندان با ماده کامپوزیت به جای نقره یا آمالگام، لکه‎های تیره را از بین برده و ظاهر دندان را بهبود می‎بخشد.

به خاطر داشته باشید که رنگ دندان، نشانه‎های مختلفی را به دیگران منتقل می‎کند. رنگ تیره دندان، ظاهری پیر و فرسوده و رنگ روشن و سفید ظاهری جوان‎تر را منتقل می‏کند. مراقب باشید دندان‎های خود را خیلی سفید نکنید زیرا لبخند شما را مصنوعی نشان می‎دهد. یک دندانپزشک زیبایی می‎داند که چگونه بین رنگ دندان‎ها و صورت شما تعادل برقرار کند تا بهترین نتیجه را بدست آورید.

تراز و فاصله دندان

شکاف دندان جلویی ممکن است نماد خوبی داشته باشد اما در مواردی که همه دندان‎های شما کج باشد، اصلا خوب نیست. برای تراز بین دندان‏ها و زیبایی لبخند، باید از ارتودنسی با استفاده از بریس‏های قابل مشاهده یا شفاف استفاده کرد.

دندان‏‌های افتاده

وقتی دندان خود را از دست می‎دهید، ممکن است به دلیل ظاهر نازیبای آن به فکر اصلاح بیفتید. اگر سلامتی دندان‎های شما در وضعیت مناسبی قرار نداشته باشد، دندانپزشک تاج یا روکش را به شما پیشنهاد می‎کند.

اصلاح طرح لبخند پس از افتادن دندان

افتادن دندان‌‏ها می‎تواند باعث ایجاد مشکل در تراز دندان‌ها شود.

اگر دندان افتاده شما فضای زیادی را در لثه شما ایجاد کرده باشد، دندانپزشک احتمالاً درمان کاشت دندان، بریج‏ها یا لمینت‎ها را پیشنهاد می‎دهد. این گزینه‎های درمانی برای دندان‎های ناسالم (مانند ایمپلنت) اغلب به جراحی نیاز دارند.

نقایص زیبایی

دندان‎های نامتناسب، تراشیده و ترک خورده را می‎توان با کمک دندانپزشک زیبایی درمان کرد. حتی می‎توان یک لبخند لثه‎ای (پیدا شدن لثه هنگام لبخند) را دوباره اصلاح کرد. اصلاح طرح لبخند بدون درمان صحیح دندان‎های شکسته، ناقص خواهد بود.

ظاهر صورت

با افزایش سن، چهره ما جوانی خود را از دست می‎دهد. با جراحی فک و صورت و ارتودنسی می‎توان چهره‎های مسن را بهبود بخشید. شلوغی و نامرتبی دندان (مال اکلوژن) یک نمونه از مشکل دندانی است که بر روی زیبایی صورت تاثیر می‎گذارد.

فرایند درمان اصلاح طرح لبخند

پیش نمایش نتایج پس از اصلاح طرح لبخند

دندانپزشکان زیبایی انواع مختلفی از فناوری‌های دندانپزشکی را استفاده می‌کنند، تا تغییراتی را که انتظار دارید در لبخند خود داشته باشید به شما نشان دهند. مثلاً قبل از عمل روکش یا تاج دندانپزشک شما ممکن است با قالبی از جنس موم برای شما مدل دندان‌های مدنظر را درست کند، تا شما بفهمید که چه برنامه درمانی برای شما در نظر گرفته شده است و آیا از نتایج راضی خواهید بود؟

 روش‌های دیگری برای پیش نمایش زیبایی دهان شما وجود دارد که عبارتند از:

نرم افزار تصویربرداری دندانپزشکی:

فناوری‌های تصویربرداری برای پیش نمایش نتایج می‌تواند بسیار مفید باشد. دندانپزشک شما ممکن است در برنامه درمانی شما از فناوری تصویربرداری برای نشان دادن نحوه کارش و کارهایی که دیگر متخصصان مرتبط با درمان انجام می‌دهند، استفاده کند. البته این نرم‌ افزار تنها یک تصویر دیجیتال است که به شما ایده می‌دهد و پس از انجام کار ممکن است نتایج با تصویر مطابقت نداشته باشد.

عکس های قبل و بعد:

دیدن عکس‌های قبل و بعد بیمارانی که به دندانپزشک شما مراجعه کرده‌اند، می‌تواند کیفیت کار دندانپزشک شما را نشان داده و به شما برای تصور نتیجه نهایی کمک کند.

مدل‌های دندانپزشکی:

دندانپزشک شما با استفاده از مدلی از جنس گچ می‌تواند مدل دقیقی از دندان‌های شما را نشان داده، سپس با توجه به سلیقه شما و ایجاد تغییرات لازم در آن به نتیجه‌ای که مورد انتظار شما است، برسد. دندانپزشکان از مدل‌های مختلفی استفاده می‌کنند تا همه جنبه‌های تغییرات را به شما نشان دهند و به انتظارات شما بیشتر نزدیک شوند. دندانپزشک شما ممکن است با آزمایشگاهی کار کند که فن‌آوری دیجیتال داشته باشد که با اسکن‌های دیجیتال و مدل‌های دیجیتالی به جای مدل‌های سنتی برای طراحی مدل‌های دندان و لبخند شما استفاده کند.

کامپوزیت MBBD:

متخصص زیبایی شما قبل از چسباندن کامل روکش یا لمینت دندان برای شما می‌تواند مواد رزین کامپوزیت را به طور موقت به دندان‌های شما بچسباند تا بتوانید قبل از شروع درمان، نتیجه آن را ببینید. با این روش می‌توانید راحتی و کارایی روکش نهایی را تست کرده و آن را احساس کنید. مدل‌های موقت تاثیری بر دندان‌های شما ندارند.

انواع درمان‌های مورد نیاز برای اصلاح طرح لبخند

رنگ دندان: برای زیبایی رنگ دندان می‌توان پرکننده‌های کامپوزیت رنگ دندان را جایگزین مواد پر کننده قدیمی دندان (ماده نقره‌ای آمالگام) کرد. در کنار آن سفید کردن دندان‌ها می‌تواند رنگ دندان‌های کدرشده یا لکه‌دار را بهبود ببخشد. برای انجام عمل‌های دندانپزشکی مانند روکش دندان و کامپوزیت، رنگ و سایه دندان‌ها بسیار مهم است. اگر رنگ دندان‌ها تیره باشد ممکن است دهان شما را مانند دهان یک فرد میانسال نشان دهد در نتیجه برای داشتن یک لبخند زیبا باید دندان‌ها سفید و روشن باشند زیرا رنگ دندان‌های سفید و روشن به شما ظاهری جوان می‌دهد. سایه‌ای که دندانپزشک شما برای سفید کردن دندان‌ها و یا روکش‌ها انتخاب می‌کند با توجه به رنگ چهره و موی شما است تا بین آن ها همخوانی وجود داشته باشد.

لبخند زیبا

تراز و فاصله دندانها: با استفاده از ارتودنسی ثابت یا نامرئی یا روکش دندان می‌توان دندان‌های کج، فک نامتناسب یا دندان‌هایی که بین آنها فاصله است را درمان کرد و زیبایی را به لبخند بازگرداند.

دندانهای افتاده: دندان‌های افتاده زیبایی را از لبخند شما می‌گیرد و ممکن است باعث پوسیدگی دندان‌ها شده و روی جویدن شما تاثیر منفی بگذارد. کاشت ایمپلنت دندان، بریج و پروتزهای دندانی می‌تواند زیبایی را به لبخند شما بازگرداند.

هارمونی و تعادل: با یک عمل زیبایی می‌توان زیبایی را به دندان‌هایی که یکدست نیستند و یا ترک دارند، بازگرداند. بعلاوه لبخند لثه‌ای را می‌توان با عمل افزایش طول تاج اصلاح کرد.

خط لبخند، لب و گونه ها: با درمان‌های خاصی مانند ارتودنسی و یا جراحی فک می‌توان چهره پیر و دارای چروک را به چهره جوان تبدیل کرد. متخصص زیبایی با توجه به سلیقه شما، برنامه درمانی شما را تهیه می‌کند. این برنامه درمانی می‌تواند شامل بسیاری از روش‌های ترمیم‌کننده، سفیدکننده، روکش، ارتودنسی، عمل جراحی فک، کاهش خط لبخند و لثه باشد.

مراقبت از نتایج اصلاح طرح لبخند

دندان بعد از درمان زیبایی‌ علاوه بر رعایت بهداشت دهان و دندان نیاز به مراقبت دارد و باید هر چند وقت یکبار آن را ترمیم کرد. مثلاً برای حفظ روشنایی دندان، سفید کردن دندان‌ها باید تکرار شود. لمینت ممکن است بعد از مدتی خراب شده و یا نیاز باشد که عوض شود. کامپوزیت ممکن است تغییر رنگ بدهد و نیاز باشد که تعویض گردد. تاج هر 10 تا 15 سال نیاز به جایگزینی دارد. همچنین خط لثه ممکن است نیاز به ترمیم داشته باشد. مواد انتخاب شده توسط دندانپزشک هم بر نتیجه کار و عمر درمان تاثیر دارد پس در انتخاب متخصص زیبایی و انتخاب مواد مورد استفاده دقت داشته باشید.

قبل از آن‌که دندانپزشک برنامه‌ای را برای زیبایی لبخند شما تهیه کند، باید سلامت دهان و دندان شما را بررسی کند. دندانپزشک با بررسی کامل دندان‌ها، لثه‌ها و … به سلامت دهان و دندان‌های شما پی می‌برد. اگر دندان‌های شما مشکا خاصی داشته باشد، لازم است که ابتدا این موارد را درمان کنید.

برای داشتن یه لبخند فوق‌العاده

همین الان با ما تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید

دستورالعمل‌های پس از اصلاح طرح لبخند

حفظ نتایج درمان اصلاح طرح لبخند

اگر اصول بهداشتی دهان و دندان را بدانیم و عادت‌های نادرست خود را اصلاح کنیم، می‌توانیم به بهترین روش از ترمیم‌‌های زیبایی لبخندمان مراقبت کنیم.

استفاده از خمیردندان‌های سفیدکننده یا دارای فلوراید همراه مسواک می‌تواند باعث شود که ترمیم‌ها خراش بردارند و درخشندگی آن ها از بین برود بنابراین توصیه می‌شود که از خمیردندان‌های معمولی استفاده کنید. برای حصول بهترین نتیجه روزی 2 تا 3 بار مسواک بزنید. نخ دندان نیز عامل اصلی از بین بردن باقی مانده مواد غذایی بین دندان‌ها است این کار باعث افزایش ماندگاری ترمیم‌های زیبایی می‌شود و از پوسیدگی دندان جلوگیری می‌کند. نخ دندان برای همه مفید است اما برای کسانیکه روکش دندان دارند اهمیت بالایی دارد.

تحقیقات نشان می‌دهد که دهانشویه‌های حاوی الکل تاثیر منفی بر کامپوزیت دارد همچنین شستشوی دهان با مواد الکل‌دار با گذشت زمان باعث از بین رفتن بافت ترمیمی زیبایی می‌شود پس بهتر است از دهانشویه‌های بدون الکل استفاده کنید.

محدود کردن یا حذف مصرف موادغذایی یا نوشیدنی‌ها

برای آن‌که بافت ترمیمی زیبایی شما سوراخ نشود، غذاها و میان وعده‌های پرقند نخورید. مصرف قهوه، نوشابه، چای و … را کم کنید تا از زیبایی لبخند شما کاسته نشود. مصرف نوشیدنی‌های الکلی به دلیل وجود الکل می‌تواند کار ترمیمی زیبایی شما را خراب کند.

اقدامات احتیاطی دیگر

 1. از گاز گرفتن و یا جویدن اشیاء سخت مانند مداد، منگنه، فلز، درپوش بطری و … خودداری کنید.
 2. اگر دندان قروچه دارید و برای محافظت از آن محافظ دهان دارید، بهتر است از آن استفاده کنید
 3. ترمیم‌های زیبایی دندانپزشکی همیشگی نیستند و خراب می‌شوند، پس نیازمند ترمیم دوباره هستند. پس باید از آن ها مراقبت کنید تا عمر زیبایی لبخند شما بیشتر باشد.
 4. هزینه عوض کردن ترمیم‌های زیبایی دندانپزشکی ممکن است بر عهده شما باشد.
 5. برای اطمینان از زیبایی طولانی مدت لبخند خود، دستورالعمل‌های دندانپزشک خود را انجام دهید و همیشه دندان‌های خود را تمیز نگه دارید.

تصاویر

عکس قبل و بعد از اصلاح طرح لبخندعکس قبل و بعد از اصلاح طرح لبخند
عکس قبل و بعد از اصلاح طرح لبخندعکس قبل و بعد از اصلاح طرح لبخند
عکس قبل و بعد از اصلاح طرح لبخندعکس قبل و بعد از اصلاح طرح لبخند

قیمت و کلینیک‌های ارائه دهنده اصلاح طرح لبخند

هزینه بازسازی لبخند

مدت زمان و هزینه بازسازی لبخند شما به عواملی مانند دندانپزشک، محل سکونت، بیمه دندانپزشکی، وضعیت بهداشت دهان و دندان و طرح سفارشی‌سازی شده شما بستگی دارد.

اگر دندانپزشک شما قبل از شروع درمان زیبایی تشخیص دهد که دندان‌های شما مشکل دارد، ممکن است هزینه شما گرانتر و زمان درمان شما طولانی‌تر شود. البته ممکن است قسمتی از هزینه درمان از طریق بیمه دندانپزشکی به شما پرداخت شود.

با مراقبت‌های درست و مراجعه منظم به دندانپزشکی، لبخند شما زیبا به‌نظر می‌رسد و ترمیم های شما برای سال‌ها دوام خواهد داشت. در حقیقت، ترمیم‌هایی که با رزین انجام می‌شود (مانند پر کردن‌های معمولی دندان)، با مراقبت مناسب بین 3 تا 9 سال دوام خواهد داشت.

نزدیکترین کلینیک ما را پیدا کنید
نزدیکترین کلینیک ما را پیدا کنید

سوالات متداول درمورد اصلاح طرح لبخند

چه روش‏هایی برای اصلاح طرح لبخند وجود دارد؟

روش‎هایی که برای اصلاح طرح لبخند وجود دارد عبارتند از: روکش‌های کامپوزیت و لمینت، پرکردن دندان، سفید کردن دندان، ایمپلنت و پیوند دندان. هر کدام از روش‎های در شرایطی خاص قابل ارائه هستند.

برای اصلاح کامل طرح لبخندم به چه درمان‌هایی نیاز دارم؟

این موضوع به ویژگی‎های خاص دندان‎ها، لثه و فک شما و این‎که کدام ویژگی خود را می‎خواهید تغییر دهید، بستگی دارد. شما می‎توانید در رابطه با این موضوع بصورت رایگان با متخصصان ما صحبت کنید. آنها بر اساس تجربه چندین ساله خود شما را راهنمایی می‎کنند.

طول درمان برای اصلاح کامل طرح لبخند چقدر است؟

این موضوع به روش‌های مختلف مورد نیاز برای اصلاح طرح لبخند بستگی دارد. بسیاری از روش‎ها در کمتر از 3 جلسه انجام می‎شود.

چه افرادی برای اصلاح طرح لبخند مناسب هستند؟

هرکسی که دوست دارد ظاهر لبخند خود را بهبود ببخشد.

اگر فقط بخواهم دندانهای خود را سفید کنم، باید به دندانپزشکی بروم؟

در رابطه با این موضوع محصولات بدون نسخه زیادی در دسترس هستند اما برای سفید کردن تخصصی و با ماندگاری بالا، بهتر است به دندانپزشکی بروید.

آیا اصلاح طرح لبخند گران است؟

بسته به این‎که چه روشی را انتخاب می‎کنید، ممکن است گران باشد. در طول جلسات مشاوره رایگان، متخصصان ما در مورد هزینه‎ها و جزئیات بیشتر با شما صحبت خواهند کرد.

آیا بیمه اصلاح طرح لبخند را تحت پوشش قرار میدهد؟

اگر نوع درمان جزو درمان‌های ترمیمی باشد، ممکن است بیمه بخشی از آن را برعهده بگیرد. به‎طور کلی درمان‎های زیبایی دندانپزشکی تحت پوشش بیمه قرار نمی‎گیرند زیرا از نظر پزشکی لازم نیستند.

اگر آماده تجربه یک لبخند سالم و زیبا هستید، همین حالا با ما تماس بگیرید!