Project Description

ایمپلنت دندان یک روزه یا ایمپلنت فوری

پزشکان برای ایمپلنت سنتی و ایمپلنت در یک روز از یک روش استفاده می‎کنند.

ایمپلنت دندان یک روزه چیست؟ ایمپلنت فوری یکی از بزرگ‎ترین راه‎حل‎ها برای مشکل عمل ایمپلنت دندان سنتی است که ممکن است هفته‎ها یا حتی ماه‎ها طول بکشد. همان‎طور که از اسم آن پیداست؛ بعد از کشیدن دندان ناسالم، در همان روز بیمار می‎تواند ایمپلنت خود را دریافت کند.

البته این نوع ایمپلنت برای همه مناسب نیست. با خواندن این مقاله می‎فهمید که آیا می‎توانید از ایمپلنت دندان یک روزه استفاده کنید یا خیر. علاوه بر این از هزینه و روند کار هم مطلع می‎شوید.

ایمپلنت دندان یک روزه یا ایمپلنت فوری
معرفی
آیا ایمپلنت فوری برای من مناسب است؟
ویدئو
فرایند ارائه
دستورالعمل
تصاویر
قیمت‌ها
سوالات متداول
معرفی
آیا ایمپلنت فوری برای من مناسب است؟
ویدئو
فرایند ارائه
دستورالعمل‌ها
تصاویر
قیمت‌ها
سوالات متداول
معرفی
آیا ایمپلنت فوری برای من مناسب است؟
ویدئو
فرایند ارائه
دستورالعمل‌ها
تصاویر
کلینیک‌ها
سوالات متداول

معرفی

ایمپلنت یک روزه یا ایمپلنت فوری

ایمپلنت دندان یک روزه یا ایمپلنت فوری

خنده خود را بازسازی کنید

ایمپلنت دندان در یک روز با استفاده از فن‎آوری جدید، میله‎ای که پایه را نگه می‎دارد به‎گونه‎ای طراحی کرده است که به بهترین نحو به استخوان فک جوش بخورد. ایمپلنت دندان بعد از کشیدن دندان باعث بهبودی سریع می‎شود. بهترین مزیت ایمپلنت دندان یک روزه، دوره درمان کوتاه مدت آن است. در این روش، لثه‎ها خیلی سریع‎تر از ایمپلنت دندان سنتی در اطراف آن جوش می‎خورند. این روش از باقی ماندن مواد غذایی در حفره‎ای که دندان کشیده شده است، جلوگیری می‎کند. موقعیت لثه‎ها و دندان‎ها به‎خاطر وجود فضای خالی تغییر نمی‎کند در نتیجه نیاز به درمان دیگری در آینده ندارد.

ایمپلنت دندان فوری انواع مختلفی دارد که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. برای اطلاعات بیش‎تر در مورد انواع مختلف ایمپلنت دندان در یک روز، ادامه مقاله را بخوانید.

ایمپلنت اتصال سریع (ILIs)

در ایمپلنت دندان فوری، شما ایمپلنت و بریج‎های دندانی که از ایمپلنت پشتیبانی می‎کنند را در همان روز دریافت می‎کنید. این نوع درمان، در صورتی بهترین گزینه است که استخوان فک شما به اندازه کافی محکم و ایمن باشد تا بتواند فشار دندان جدید را تحمل کند. اگر استخوان شما رکود (تحلیل) پیدا کرده و به درمان‎های لیفت سینوس، افزایش استخوان فک و … نیاز داشته باشید، درمان ایمپلنت دندان در همان روز برای شما مناسب نیست.

مینی ایمپلنت دندانی (MDI)

مینی ایمپلنت دندانی، به اندازه خلال دندان باریک بوده و از میله‎هایی که برای ایمپلنت دندان استفاده می‎شود، نازک‎تر است. از این ایمپلنت زمانی استفاده می‎شود که به خاطر رکود (تحلیل) استخوان، استخوان نمی‎تواند ایمپلنت تمام تمام فک را تحمل کند. البته باید توجه کنید که خطر شکست این نوع ایمپلنت کمی بیش‌تر از انواع دیگر ایمپلنت است.

ایمپلنت دندان یک روزه یا ایمپلنت فوری

ایمپلنت تمام فک یا دندان مصنوعی متکی به ایمپلنت از تکنولوژی ایمپلنت یک روزه استفاده می‌کند

ایمپلنت تمام فک

ایمپلنت تمام فک از فن‎آوری‎های ایمپلنت دندان در یک روز استفاده می‎کند. ایمپلنت تمام فک، روش درمانی دیگری برای کاشت دندان در یک روز است. ایمپلنت‏های دندانی بر روی استخوان فک قرار داده شده و از پایه‏های خاصی استفاده می‎کنند. در ایمپلنت تمام فک، چهار ایمپلنت در بالا و چهار ایمپلنت در پایین قرار می‎گیرند و بیمار می‎تواند در همان روز تمام دندان‎های جدید خود را در دهان داشته باشد. مهمترین نکته بعد از ایمپلنت این است که به مدت 6 ماه رژیم غذایی درستی داشته باشید تا مشکلی در بهبودی استخوان فک به‎وجود نیاید. بعد از بهبودی می‎توانید هر چیزی را خواستید خورده یا گاز بزنید. (در مورد ایمپلنت تمام فک یا دندان مصنوعی متکی به ایمپلنت در این مقاله اطلاعات بیشتری کسب کنید.)

ایمپلنت فوری در مقابل ایمپلنت دندان سنتی

قبل از قرار دادن دندان‎های جدید روی تکیه‎گاه در ایمپلنت سنتی، باید 3-6 ماه صبر کرد تا استخوان فک بهبود پیدا کرده و اطراف ایمپلنت جوش بخورد. این یعنی بیمار باید مدتی را بدون دندان بگذراند. ممکن است زمان بهبودی بیش‎تر هم بشود اما گاهی این روش برای شما مناسب‎ترین درمان است.

آیا ایمپلنت دندان فوری ایمن است؟

هر درمانی که با جراحی و کاشت همراه باشد، یک درمان جدی است پس به مهارت و تجربه زیادی نیاز دارد. بعضی از دندانپزشکان در کاشت ایمپلنت مهارت و تخصص دارند. جراحی همیشه با خطراتی همراه است اما کاشت ایمپلنت معمولاً خطرات و عوارض کم‎تری دارد. قبل از جراحی، مطمئن شوید که دندانپزشک و کلینیک معتبر هستند به‏خصوص اگر برای انجام این درمان می‎خواهید به کشور دیگری سفر کنید.

دوره بهبودی ایمپلنت دندان هم مهم است. با رعایت بهداشت دهان و دندان از عفونت جلوگیری کرده و با داشتن رژیم غذایی مناسب از دندان‎های خود که در حال جوش خوردن به استخوان فک هستند، مراقبت کنید. سیگار کشیدن و دندان قروچه باعث از بین رفتن ایمپلنت می‎شوند.

کاشت دندان در یک روز چه مدت ماندگاری دارد؟

ایمپلنت دندان یک روزه، ماندگاری بالایی (10+ سال) دارند به شرطی که به درستی از آن‎ها مراقبت کنید. ماندگاری آن‎ها به موارد زیر بستگی دارد:

ایمپلنت دندان یک روزه یا ایمپلنت فوری

نخ دندان باعث حفظ ایمپلنت دندان یک روزه می‎شود.

 • بهداشت دندان مانند مسواک زدن و نخ دندان کشیدن به‎طور منظم
 • دوری از خوردن یا جویدن چیزهای سخت
 • مهارت دندانپزشک در اتصال ایمپلنت
 • سبک زندگی و سلامتی شما

مزایا و معایب کاشت ایمپلنت در یک روز

هر درمانی مزایا و معایب خود را دارد. ایمپلنت دندان فوری هم معایب و مزایای خاص خودش را دارد. ایمپلنت دندان یک روزه ممکن است باعث درد و ناراحتی شده و یا حتی خیلی از بیماران شرایط استفاده از این نوع درمان را نداشته باشند. مزایا و معایب آن عبارتند از:

مزایا

 • نتیجه فوری
 • زمان کم‎تری را در دندانپزشکی می‎گذرانید.
 • ارزان‎تر از ایمپلنت‎های سنتی

معایب

 • احتمال عفونت وجود دارد.
 • ممکن است کاشت به درستی انجام نشود.

نتیجه‌گیری

ایمپلنت دندان یک روزه، یک جایگزین ارزان نسبت به ایمپلنت دندان سنتی است. علاوه بر این ایمپلنت دندان فوری یک راه عالی برای ترمیم و جایگزینی دندان است. اگر به دنبال یک درمان ثابت نسبت به پروتز دندان هستید، این نوع درمان بهترین گزینه برای شما است. قبل از مراجعه به دندانپزشکی، از تخصص و تجربه او مطمئن شوید چون موفقیت درمان شما تا حد زیادی به تجربه و تخصص دندانپزشک شما بستگی دارد.

برای داشتن یه لبخند فوق‌العاده

همین الان با ما تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید

آیا ایمپلنت فوری یا یک روزه برای من مناسب است؟

همه بیماران شرایط استفاده از ایمپلنت یک روزه را ندارند. بیمارانی که استخوان فک آنها مناسب نبوده و به عمل سینوس لیت، افزایش استخوان و … نیاز دارند، نباید این نوع درمان را انتخاب کنند. موارد زیر به شما کمک می‎کند تا بفهمید آیا می‎توانید از ایمپلنت دندان در یک روز استفاده کنید؟

شرایط استفاده از ایمپلنت دندان

 • سلامتی عمومی
 • استخوان فک سالم
 • عدم استعمال دخانیات
 • عدم اعتیاد

شرایط عدم استفاده از ایمپلنت دندان

 • بیماری لثه
 • بهداشت ضعیف دهان و دندان
 • بیماری خود ایمنی
 • بیماری مزمن
 • دندان قروچه

ویدئو

فرایند عمل ایمپلنت دندان یک روزه

روش کاشت ایمپلنت در یک روز همانند کاشت ایمپلنت سنتی است اما نوع آن فرق می‎کند.

ایمپلنت دندان فوری (یک یا چند دندان) تا الان موفق بوده است. با توجه به حرکت ایمپلنت دندان بعد از اتصال آن، می‎توان فهمید که آیا می‎توان دندان را در همان روز متصل کرد؟ یا خیر. روش ایمپلنت دندان یک روزه چیزی شبیه موارد زیر است:

ایمپلنت دندان یک روزه یا ایمپلنت فوری

از دندانپزشک خود مشاوره بگیرید که آیا ایمپلنت دندان فوری برای شما مناسب است؟

 • مشاوره: دندانپزشک باید محل قرارگیری سینوس‎ها، یکپارچگی استخوان فک و محل قرارگیری هر کاشت را بررسی کند. اگر سینوس‎های شما به عمل جراحی نیاز داشته یا استخوان شما برای نگه داشتن ایمپلنت بسیار شکننده یا کوچک باشد، ایمپلنت فوری برای شما مناسب نیست.
 • جراحی: دندانپزشک یا جراح در ابتدا به شما آرام‎بخش می‎دهد تا در زمان جراحی آرام باشید و بعد از آن یک داروی بیهوشی برای شما تجویز می‎کند تا دردی حس نکنید. اگر نیاز باشد دندانی کشیده شود، دندانپزشک آن‎را می‎کشد سپس دهان شما را تمیز کرده سوراخ‎هایی را در استخوان فک شما ایجاد می‎کند. این سوراخ‎ها محل قرار گیری ایمپلنت دندان هستند. دوباره دهان شما را تمیز کرده و قسمت‎های بریده شده، بخیه زده می‎شود.
 • اتصالات: بعد از قرار گیری ایمپلنت‎ها، پایه‎های دندان نصب می‎شوند. دندانپزشک ممکن است از دندان مصنوعی موقت استفاده کند که بعد از چند ماه باید عوض شوند.
 • مراقبت‎های بعدی: بعد از اتصالات، به بیمار دستورالعمل‎های لازم برای بهبودی موفقت‎آمیز گفته می‎شود. بعد از جراحی باید رژیم غذایی مناسب داشته باشید و بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کنید. ایمپلنت‎ها برای بهبودی به زمان نیاز دارند پس حواستان باشد چیزهای سخت مانند سیب را گاز نگیرید.
 • معاینه نهایی: بهتر است بعد از 6 ماه برای معاینه به دندانپزشکی بروید. دندانپزشک بررسی می‎کند که آیا ایمپلنت‎های شما بهبود پیدا کرده‎اند؟ و آیا دندان‎های شما به درستی روی هم قرار می‎گیرند؟

بهبودی بعد از کاشت ایمپلنت دندان

بعد از تمام شدن کاشت ایمپلنت دندان، بیماران ممکن است ناراحتی‎هایی را تجربه کنند که عبارتند از:

 • متورم شدن لثه و صورت
 • خونریزی جزئی
 • کبودی لثه و پوست
 • درد
 • عفونت

تجربه هر بیمار در دوران بهبودی متفاوت است اما روند موفقیت‎آمیز بودن بهبودی با رعایت بهداشت دهان و دندان و مصرف داروهای مسکن آسان است. در این زمان چون استخوان فک زیر لثه در حال بهبودی است،  معمولاً 3-6 ماه طول می‎کشد. بعضی از بیماران زودتر از بقیه بهبود پیدا کرده و بعضی دیگر دوره‎های بهبودی طولانی‎تری را تجربه می‎کنند.

شما می‌توانید به صورت آنلاین از همکاران ما مشاوره دریافت کنید:

مشاوره آنلاین
مشاوره آنلاین

دستورالعمل‌ها

دستورالعمل مراقبت‌های بعد از عمل ایمپلنت فوری

 • ساعت اول بعد از نصب کردن، پروتز خود را درنیاورید. بیرون آوردن آن می‌تواند تورم ایجاد کرده و جایگزینی را مشکل یا غیرممکن کند. بعد از 24 ساعت اول برای معاینه به دندانپزشک مراجعه کنید.
 • پس از کشیدن دندان دهان را شست‌­وشو ندهید، تف نکنید، سیگار نکشید و با نی ننوشید. همچنین از شست‌­وشوی با شدت دهان خود و نوشیدن نوشیدنی­‌های گرم یا گازدار خودداری کنید.
 • دستورالعمل­‌های مراقبت پس از عمل کشیدن دندان را تهیه و اجرا کنید.
 • پروتز فوری خود را در جای خود نگه دارید. این روش درمانی دندان‌­های از دست رفته شما را جایگزین می‌­کند و از محل جراحی در سراسر دهان محافظت می‌­کند و تورم و خون­ریزی را کنترل می­‌کند.
 • تناسب پروتز فوری خود را کنترل کنید. تناسب پروتز همزمان با بهبودی دهان بعد از کشیدن دندان تغییر می‌­کند و پایه‌­های دندان شما (لثه و استخوان) با کوچک شدن تغییر شکل می‌­دهد. بهبودی نهایی می­‌تواند به پروتز مجدد یا جایگزینی احتیاج داشته باشد.
 • پروتز فوری خود را تنظیم کنید تا با تغییرات درون دهانتان هنگام بهبود یافتن تناسب داشته باشد. بعد از این که حفره کشیدن دندان بهبود یافت، می‌­توانید از یک چسب دندان یا پودر برای تثبیت پروتز خود استفاده کنید.
 • حداقل شش ماه اجازه دهید که حفره‌­های کشیدن دندان شما التیام یابد و با استخوان فک جدید پر شود. برای مشورت در مورد جایگزینی پروتز فوری خود با یک پروتز دائمی یا مصنوعی از پزشک خود نوبت بگیرید.

تصاویر

عکس-بعد-از-درمان-ایمپلنت-فوری-یا-ایمپلنت-یک-روزه-3قبل از درمان
عکس-بعد-از-درمان-ایمپلنت-فوری-یا-ایمپلنت-یک-روزه-2قبل از درمان
عکس-بعد-از-درمان-ایمپلنت-فوری-یا-ایمپلنت-یک-روزه-1عکس-قبل-از-درمان-ایمپلنت-فوری-یا-ایمپلنت-یک-روزه-1

قیمت روکش کامپوزیت و کلینیک‌های ارائه دهنده آن

قیمت روکش کامپوزیت

 • قیمت های جدول زیر براساس «هزار تومان» می‌باشد.
 • بازه قیمتی براساس شماره دندان و… تعیین می‌شود.
 • دارندگان هر دو بیمه نیروهای مسلح و بیمه کوثر می‌توانند تا سقف 2 میلیون تومان از خدمات رایگان در قالب ذکر شده بیمه بهره‌مند شوند.
 • برای دریافت قیمت‌های دقیق و مشاوره به شماره‌های کلینیک تماس بگیرید.
 • بازه درج شده برای بیمه کوثر با در نظر گرفتن انواع 10%، 20% و 30% می‌باشد.
کلینیک شهید سهرابی کلینیک تخصصی  کودکان دردانه کلینیک دندانپزشکی حضرت زهرا (س) کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی بهراد
آزاد 100-200 آزاد 100-200 آزاد 100-200 آزاد 100-200
بیمه نیروهای مسلح 100-200
بیمه کوثر 100-200
بیمه تامین اجتماعی 100-200
بیمه تامین اجتماعی 100-200
نزدیکترین کلینیک ما را پیدا کنید
نزدیکترین کلینیک ما را پیدا کنید

سوالات متداول درمان ایمپلنت فوری

آیا ایمپلنتهای دندان در یک روز ایمن هستند؟

در هر جراحی همیشه خطر وجود دارد. بهترین راه برای کاهش خطر این درمان، انتخاب یک متخصص دارای تجربه است.

ایمپلنت دندان  در یک روز چقدر چقدر ماندگاری دارد؟

سریع‎ترین راه برای ایمپلنت، ایمپلنت فوری است. در این روش جراحی و اتصالات فقط با یک‎بار ویزیت پزشک انجام می‎شود. البته توجه کنید که این نوع درمان برای افرادی است که به لیفت سینوس، افزایش استخوان و … نیاز نداشته باشند.

دندانپزشکان چگونه ایمپلنت دندان را در یک روز انجام میدهند؟

ایمپلنت دندان یک روزه را می‎توان به همان روشی که ایمپلنت دندان سنتی انجام می‎شود، انجام داد. تنها تفاوت این است که بیمار به‎جای این‎که 3- 6 ماه برای بهبودی استخوان صبر کند و بعد دندان‎های جدید خود را دریافت کند، دندان‎های جدید مستقیماً بعد از جراحی روی تکیه‎گاه خود قرار می‎گیرند.