Project Description

جراحی زیبایی لثه یا کانتورینگ لثه

خطوط لثه هر شخصی متفاوت است برای بعضی افراد بالا، پایین، در میانه و برای بعضی افراد هم ممکن است ناهموار باشد. اگر خط لثه خود را دوست ندارید، روش‎هایی برای تغییر آن وجود دارد. کانتورینگ لثه یکی از روش‎هایی است که می‎تواند باعث اصلاح شکل لثه شما شود.

در بعضی موارد (مثلا زمانی‎که لثه‎هایتان مشکل دارد و بر سلامت دهان و دندان شما تاثیر می‎گذارد ) ممکن است دندانپزشک آن‎را پیشنهاد کند. چه مواردی به این نوع درمان نیاز دارد؟

ما در این مقاله در مورد کانتورینگ لثه چیست، چگونه و چه زمانی انجام می‎شود؟ و بهبودی آن صحبت می‎کنیم.

جراحی زیبایی لثه یا کانتورینگ لثه
معرفی
آیا من به کانتورینگ لثه نیاز دارم؟
ویدئو
فرایند ارائه
دستورالعمل‌ها
تصاویر
قیمت‌ها
سوالات متداول
معرفی
آیا من به کانتورینگ لثه نیاز دارم؟
ویدئو
فرایند ارائه
دستورالعمل‌ها
تصاویر
قیمت‌ها
سوالات متداول
معرفی
آیا من به کانتورینگ لثه نیاز دارم؟
ویدئو
فرایند ارائه
دستورالعمل‌ها
تصاویر
کلینیک‌ها
سوالات متداول

معرفی

کانتورینگ لثه چیست؟

در کانتورینگ لثه، متخصص دندانپزشکی شکل خط لثه شما را تغییر می‏دهد. در این روش، لثه شما بریده شده یا بافت اضافی آن در اطراف دندان برداشته می‎شود. اگر رکود لثه دارید، با این روش بافت لثه شما ترمیم می‎شود.

در بیشتر موارد، کانتورینگ لثه برای زیبایی انجام شده و از نظر پزشکی لازم نیست. این کار برای زیبایی ظاهر لثه‏ها، دندان‎ها و لبخند انجام می‎شود. البته مواردی هم وجود دارد که دندانپزشک به دلایل بهداشت دهان و دندان کانتورینگ لثه را توصیه می‎کند.

هزینه درمان کانتورینگ لثه چقدر است؟

کانتورینگ لثه بیشتر بخاطر زیبایی انجام می‏شود پس این نوع درمان بیشتر انتخابی است. به همین دلیل بیمه دندانپزشکی معمولا هزینه آن‏را پوشش نمی‎دهد.

اگر این درمان از نظر پزشکی لازم نباشد، هزینه کامل آن‎را باید خودتان پرداخت کنید. هزینه آن به میزان بافت لثه برداشته شده یا ترمیم شده و این‏که آیا متخصص این‏کار را انجام می‎دهد؟ متفاوت است.

اگر دندانپزشک به دلیل بهداشت دهان و دندان به شما درمان کانتورینگ لثه را توصیه کند، بیمه دندانپزشکی ممکن است بخشی از هزینه درمان را پوشش دهد. برای جزییات بیشتر در مورد میزان پوشش هزینه، با ارائه دهنده بیمه خود صحبت کنید.

حرف آخر

کانتورینگ لثه درمانی است که در آن شکل خط لثه تغییر می‎کند. این درمان بیشتر برای زیبایی ظاهر لثه‎ها، دندان‎ها یا لبخند استفاده می‎شود پس یک درمان زیبایی به حساب می‎آید.

هر چند مواردی (ابتلا به بیماری پریودنتال) هم وجود دارد که این درمان را از نظر پزشکی ضروری می‎کند. این درمان معمولاً 1تا2 ساعت طول می‎کشد. هزینه آن به میزان نیاز شما به تغییر شکل لثه و این‎که آیا تحت پوشش بیمه دندانپزشکی قرار دارید؟ بستگی دارد.

برای داشتن یه لبخند فوق‌العاده

همین الان با ما تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید

آیا من به کانتورینگ لثه نیاز دارم؟

چه زمانی (از نظر پزشکی) به کانتورینگ لثه نیاز است؟

در بیشتر وقت‎ها، کانتورینگ لثه برای زیبایی انجام می‎شود اما مواردی هم وجود دارد که این کار یک ضرورت پزشکی است.

اگر به بیماری پریودنتال مبتلا هستید، کانتورینگ لثه می‎تواند یک گزینه درمانی باشد. دندانپزشک سعی می‎کند لثه را با گزینه‎های غیرجراحی درمان کند. درمان ممکن است با آنتی‏بیوتیک برای از بین بردن باکتری‎ها و عفونت یا تمیز کردن دندان‎ها برای سلامتی لثه انجام شود.

اگر این روش نتیجه نداشت، دندانپزشک ممکن است درمان جراحی لثه و استخوان اطراف آن‎را برای درمان دندان انجام دهد. همچنین ممکن است از این درمان برای بازسازی و رشد دوباره بافت آسیب‎دیده استخوان و لثه  استفاده شود.

کانتورینگ لثه اگر یک ضرورت پزشکی باشد، ممکن است بیمه دندانپزشکی بخشی یا همه هزینه آن‏را پوشش دهد. با بیمه تحت پوشش خود در این مورد صحبت کنید تا بفهمید چه مواردی را تحت پوشش قرار می‎دهد.

ویدئو

فرایند جراحی زیبایی لثه

کانتورینگ لثه شامل چه مواردی میشود؟

کانتورینگ لثه معمولاً به وسیله دندانپزشک یا دندانپزشک زیبایی انجام و معمولاً در یک بازدید تمام می‎شود. در بیشتر موارد از بیهوشی برای این‎کار استفاده نمی‎شود و فقط قبل از شروع، به شما بی‏حسی موضعی (برای بی‎حس کردن لثه) تزریق می‎شود.

در این روش، دندانپزشک با استفاده از لیزر بافت نرم یا چاقوی جراحی، بافت اضافی لثه را از بین می‎برد. خط لثه بازتر شده و قسمت بیشتری از دندان مشخص می‎شود. ممکن است برای ثابت نگه داشتن خط لثه از بخیه استفاده شود.

اگر بافت لثه شما عقب‎نشینی کرده باشد، با این روش به بافت لثه شما اضافه می‎شود. دندانپزشک بافت قسمت دیگری از دهان (مثلا کام) شما را برداشته و به بافت لثه شما اضافه می‎کند. با این روش خط لثه شما بزرگ‎تر شده و ساختار آن تغییر می‎کند.

 زمان درمان کانتورینگ لثه بر اساس نیاز شما متفاوت است اما معمولاً 1تا2 ساعت طول می‎کشد.

شما می‌توانید به صورت آنلاین از همکاران ما مشاوره دریافت کنید:

مشاوره آنلاین
مشاوره آنلاین

دستورالعمل‌ها

آیا کانتورینگ لثه ممکن است باعث آسیب شود؟

قبل از شروع درمان، به شما بی‎حسی موضعی تزریق می‎شود. با این‎کار لثه‎های شما بی‎حس می‎شود پس در طول درمان، شما احساس درد نخواهید داشت اما بعد از آن ممکن است احساس حساسیت و بی‎حسی داشته باشید. میزان درد شما به میزان تغییر شکل لثه شما بستگی دارد.

بعد از جراحی ممکن است دندانپزشک برای شما مسکن تجویز کند. خودتان می‎توانید از مسکن‎های بدون نسخه استامینوفن (تایلنول) یا ایبوپروفن (ادویل) استفاده کنید. آسپرین باعث خونریزی می‎شود، دندانپزشک ممکن است به شما بگوید آن‎را نخورید.

همچنین می‏توانید برای چند روز بعد از جراحی، درد و تورم خود را با استفاده از کیسه یخ یا کمپرس سرد کاهش دهید.

مدت زمان بهبودی چقدر است؟

زمان بهبودی کانتورینگ لثه به میزان جراحی شما بستگی دارد و ممکن است چند روز یا چند هفته طول بکشد. ممکن است یکی دو روز مجبور شوید بعضی از فعالیت‎های خود را به خاطر احساس و حساسیت خاصی که دارید، محدود کنید.

به دلیل این‎که لثه‎ها و دهان شما در این نوع درمان درگیر هستند، بهتر است 2 تا 3 روز غذاهای نرم بخورید. این غذاها شامل موارد زیر است:

  • سوپ
  • ماست
  • سیب
  • ژله

دندانپزشک شما بعد از جراحی ممکن است تا زمان بهبودی غذاهایی را برای شما تجویز کند و شما را از خوردن غذاهایی منع کند. معمولاً چند روز یا یک هفته بعد از جراحی، با دندانپزشک خود قرار ملاقات خواهید داشت. پزشک لثه‎های شما را بررسی می‎کند تا نحوه بهبودی و علائم عفونت را کنترل کند.

دندانپزشک ممکن است برای کاهش خطر عفونت، دهان‎شویه آنتی‏بیوتیک را برای شما تجویز کند. علائم عفونت شامل افزایش درد، تورم و ترشحاتی از لثه است.

تصاویر

عکس-بعد-از-درمان-کانتورینگ-لثه-3عکس-قبل-از-درمان-کانتورینگ-لثه-3
عکس-بعد-از-درمان-کانتورینگ-لثه-2قبل از درمان
بعد از درمانعکس-قبل-از-درمان-کانتورینگ-لثه-1

قیمت روکش کامپوزیت و کلینیک‌های ارائه دهنده آن

قیمت روکش کامپوزیت

  • قیمت های جدول زیر براساس «هزار تومان» می‌باشد.
  • بازه قیمتی براساس شماره دندان و… تعیین می‌شود.
  • دارندگان هر دو بیمه نیروهای مسلح و بیمه کوثر می‌توانند تا سقف 2 میلیون تومان از خدمات رایگان در قالب ذکر شده بیمه بهره‌مند شوند.
  • برای دریافت قیمت‌های دقیق و مشاوره به شماره‌های کلینیک تماس بگیرید.
  • بازه درج شده برای بیمه کوثر با در نظر گرفتن انواع 10%، 20% و 30% می‌باشد.
کلینیک شهید سهرابی کلینیک تخصصی  کودکان دردانه کلینیک دندانپزشکی حضرت زهرا (س) کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی بهراد
آزاد 100-200 آزاد 100-200 آزاد 100-200 آزاد 100-200
بیمه نیروهای مسلح 100-200
بیمه کوثر 100-200
بیمه تامین اجتماعی 100-200
بیمه تامین اجتماعی 100-200
نزدیکترین کلینیک ما را پیدا کنید
نزدیکترین کلینیک ما را پیدا کنید

سوالات متداول

اینها را هم بخوانید