Project Description

دندان مصنوعی

دندان مصنوعی، که به آنها پروتز تمام فک نیز می‌گویند، نوعی پروتز دندانی برای افرادی است که چند عدد یا تمام دندان‌های خود را از دست داده‌اند. نصب دندان مصنوعی برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته معمولاً به بیماران در خوردن غذا و گفتار کمک می‌کند. استفاده از دندان مصنوعی همچنین می‌تواند از دندان‌های باقیمانده محافظت کند، از افتادگی صورت جلوگیری کرده و اعتماد به نفس بیمار را بهبود بخشد.

دندان مصنوعی یا پروتز دندان
معرفی
آیا دندان مصنوعی مناسب من است؟
ویدئو
فرایند ارائه
دستورالعمل‌ها
تصاویر
قیمت
سوالات متداول
معرفی
آیا دندان مصنوعی مناسب من است؟
ویدئو
فرایند ارائه
دستورالعمل‌ها
تصاویر
قیمت‌ها
سوالات متداول
معرفی
آیا دندان مصنوعی مناسب من است؟
ویدئو
فرایند ارائه
دستورالعمل‌ها
تصاویر
کلینیک‌ها
سوالات متداول

معرفی

شما ممکن است مجموعه‌ای از دندان‌ها را در یک لیوان آب روی میز کنار تخت تصور کنید، اما چیزهای زیادی بیش از این در آنها وجود دارد!

انواع مختلفی از پروتزهای دندانی وجود دارد که طبق موارد زیر دسته‌بندی می‌شوند:

 • چه تعداد دندان جایگزین می‌شوند (کامل یا جزئی)
 • ثابت باشد یا قابل جابجایی
 • توسط لثه پشتیبانی شوند یا توسط ایمپلنت‌های داخل فک
 • نوع موادی که برای ساخت از آنها استفاده شده است

احتمالاً برای شما هم این سوال مطرح است، “دندان مصنوعی چه قیمتی دارد؟” ، “هزینه پروتز دندان برای یک دندان چقدر است؟” اگر نگران هزینه دندان مصنوعی هستید، خبر خوب این است که این نوع دندان‌های یکی از مقرون به صرفه‌ترین انواع پروتز هستند. اگر بیمه دندانپزشکی دارید، ممکن است هزینه برخی از دندان‌های مصنوعی توسط بیمه شما پشتیبانی شوند.

در این مقاله می توانید در مورد روش‌های مختلف سفارش دندان‌های مصنوعی و هزینه تقریبی پروتز در کلینیک‌های دکتر حسینیان اطلاعات مناسبی کسب کنید. ما برخی از موارد کاربردی استفاده از آنها را نیز بیان می کنیم تا بتوانید در مورد خرید آنها تصمیم بگیرید.

دندان مصنوعی یا پروتز دندان

مقدار هزینه دندان مصنوعی تا حد زیادی به نوع آن بستگی دارد

انواع دندان مصنوعی

اصطلاح “دندان مصنوعی” طیف وسیعی از پروتزهای مصنوعی، از تک دندان جایگزین که به دندان‌های کناری قلاب شده گرفته تا یک مجموعه کامل از دندان‌های مصنوعی روی پایه اکریلیک، را شامل می‌شود. شما باید با مشورت با دندانپزشک خود بفهمید کدام نوع مناسب شما است، اما در ادامه برخی از اطلاعات در مورد انواع اصلی دندان‌های کاذب موجود آمده است تا بتوانید انتخاب‌های مختلف را دیده و تصمیم آگاهانه بگیرید.

دندان مصنوعی کامل در برابر پروتزهای جزئی

اگر تمام دندان‌های خود را از دست داده‌اید – چه به دلیل آسیب دیدگی، عفونت دندان، پریودنتیت یا یک بیماری خاص – شما به یک مجموعه کامل از دندان‌های جایگزین نیاز خواهید داشت.

دندان مصنوعی به محکمی روی صفحه‌ای قرار گرفته که روی لثه‌ها و در مورد دندان مصنوعی فوقانی روی سقف دهان شما قرار می گیرند. این صفحه معمولاً از ماده آکریلیک به رنگ لثه است، اما قسمت داخلی آن ممکن است از فلز ساخته شده باشد. لثه به اندازه‌ای کافی از دندان فاصله دارد که هنگام لبخند زدن لبه دندان مصنوعی قابل مشاهده نباشد.

دندان مصنوعی یا پروتز دندان

قلاب‌های فلزی روی پروتزهای جزئی ممکن است مورد توجه باشند

وقتی پایه خوب جا بیفتد، مکش طبیعی آن را در جای خود نگه می‌دارد. اما با گذشت زمان، استخوان فک شما تغییر شکل داده و در نهایت صفحه شل می شود. برای ثابت نگه داشتن آن می توان از چسب دندان کاذب برای مدتی استفاده کرد، اما اگر این مسئله به مشکل دائمی شما تبدیل شده است، احتمالاً زمان آن رسیده که یک دست دندان جدید از دندانپزشک تهیه کنید.

از پروتزهای جزئی زمانی استفاده می‌شود که بیمار برخی از دندان‌های طبیعی و سالم خود را هنوز داشته باشد. این پروتزها با دقت توسط یک تکنسین دندانپزشکی شکل می‌گیرند تا در اطراف دندان قرار گرفته و روی دندان‌های باقی‌مانده تکیه کند. هم پروتز مصنوعی و هم لثه مصنوعی به صورتی رنگ می‌شوند تا مطابقت خوبی با دندان‌ها و لثه‌های طبیعی شما داشته باشند.

اگرچه قلاب‌های فلزی به گونه ای طراحی شده‌اند که تا حد امکان قابل مشاهده نباشند، اما بسته به موقعیت آنها ممکن است هنگام مکالمه به چشم بیایند. گیره‌ها را می توان از ماده‌ای به رنگ دندان تهیه کرد، اما این مواد به اندازه فلز قوی نیستند.

پروتزهای مصنوعی متحرک

پروتزهای سنتی بصورت متحرک طراحی شده‌اند. ممکن است برای تمیز کردن ست دندان مصنوعی نیاز باشد تا آنها را از دهان ود درآورید، در حالی که پروتزهای جزئی را می‌توان برای مدت طولانی‌تری در دهان نگه‌داشته و به طور معمول آنها را مسواک زد. از دندانپزشک خود درمورد نحوه صحیح تمیز کردن پروتزهای خود سوال کنید.

این که به این نوع پروتزها دندان مصنوعی متحرک گفته می‌شود، به این معنی است که می‌توانند از جای خود خارج شوند، به خصوص هنگام خوردن غذاهایی که به نیروی فک بیشتری نیاز دارند. به همین دلیل، دندانپزشکان اغلب به بیماران توصیه می‌کنند که از مصرف برخی غذاهای سفت، چسبناک و جویدنی خودداری کنند.

ممکن است بیماران جهت محکم نگهداشتن دندان مصنوعی در جای خود، ترجیح دهند از چسب دندان استفاده کنند. این کار خوردن غذاهای متنوع‌تری را برای آنها فراهم کند، اما استفاده از آن ممکن است سخت باشد.

دندان مصنوعی یا پروتز دندان

فقط وجود 4 ایمپلنت می‌تواند از دست دندان مصنوعی حفاظت کند

پروتزهای متکی بر ایمپلنت

 ایمپلنت دندان روشی دائمی و تطبیق پذیر برای جایگزینی هر تعداد دندان از دست رفته است. در این روش یک پیچ فلزی به استخوان فک وارد شده تا ثبات ریشه دندان را فراهم کند. یک تاج مصنوعی، بریج یا دست دندان مصنوعی روی ایمپنت‌ها چسبانده می شود.

اگرچه از ایمپلنت اغلب برای جایگزینی یک یا چند دندان از دست رفته استفاده می شود، اما در حال حاضر، ما می‌خواهیم نحوه پشتیبانی ایمپلنت از دست دندان مصنوعی را بررسی کنیم.

دست دندان مصنوعی ثابت توسط ایمپلنت‌های دندانی که در فک قرار می‌گیرند، در جای خود محکم نگه داشته می‌شوند. مهمترین نگرانی افرادی که از دندان مصنوعی استفاده می‌کنند خارج شدن دندان‌های مصنوعی از جای خود است. این اتفاق خصوصا برای فک پایین که محل نگهداری زیادی ندارد، شایع است.

می توان یک دست کامل از دندان را با کاشت ایمپلنت دندان به صورت تکی جایگزین کرد، اما این روش به طور معمول به 8-10 ایمپلنت در فک نیاز دارد. بنابراین، گزینه بسیار گرانی خواهد بود.

برای کاشت دندان مصنوعی متکی بر ایمپلنت، فقط 4-6 ایمپلنت در هر فک استفاده می‌شود، که آنها را به گزینه مقرون به صرفه‌تری نسبت به ایمپلنت‌های تکی تبدیل می‌کند. دست دندان مصنوعی یا با استفاده از یک میله فلزی که تمام ایمپلنت ها را پوشانده است (همانطور که در تصویر نشان داده شده است) یا پیوندهای گلوله‌ای جداگانه برای هر ایمپلنت، متصل می‌شود.

در برخی از انواع پروتزها، دندان مصنوعی به طور دائمی در جای خود ثابت می‌شود، در حالی که در برخی دیگر، مانند پروتزهای متحرک، دندان مصنوعی برای تمیز کردن مانند دندان‌های مصنوعی معمولی برداشته می‌شود.

دندان مصنوعی متکی به ایمپلنت را ممکن است تنها با 2 ایمپلنت بتوان کاشت، اما قدرت گاز گرفتن و جویدن این دندان  با دندان مصنوعی که با تعداد 4 یا بیشتر ایمپلنت کاشته شده است را نخواهد داشت.

مزایای دندان مصنوعی متکی بر ایمپلنت

دندان مصنوعی دائمی متکی بر ایمپلنت، جایگزین مناسبی برای دندان مصنوعی سنتی است، و مزایای زیر را نیز ارائه می دهد:

دندان مصنوعی یا پروتز دندان

لثه شما بلافاصله پس از کشیدن دندان ممکن است تغییر شکل بدهد

 • دندان ها پایدار و ایمن هستند
 • عدم وجود مشکل اصطکاک در مورد لثه
 • بهداشت بیشتر به دلیل برخورد سطح کمتر با لثه‌ها
 • ظاهری طبیعی
 • آزادی جویدن و خوردن غذا به طور معمولی
 • بدون اکریلیک طعم غذا عوض نمی‌شود

ایمپلنت‌ها به تدریج با استخوان فک جوش خورده و آن را تقویت می‌کنند تا شکل خود را حفظ کند. معمولاً هنگام کشیدن دندان، استخوان سرانجام عقب می رود زیرا ریشه ای برای تقویت وجود نداشته و با گذشت زمان، باعث صورت افتادگی صورت می‌شود. اگر عقب‌نشینی استخوان قبلاً اتفاق افتاده باشد، ممکن است بیمار قبل از قرار دادن ایمپلنت مجبور به جراحی پیوند استخوان شود. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد دندان مصنوعی متکی بر ایمپلنت این مقاله را بخوانید.

دندان مصنوعی موقت

اگر شما نیاز به کشیدن دندان خراب داشته باشید، دندانپزشک ممکن است چند هفته یا چند ماه قبل از اسکن دهان و ساخت دندان مصنوعی صبر کند. این کار اجازه می‌دهد تا محل استخراج بهبود یافته و ورم لثه فروکش شود.

بیمارانی که در موقعیت خاصی دندان خود را از دست می‌دهند، ممکن است دوست نداشته باشند در تمام این مدت با یک لبخند نازیبا در جامعه ظاهر شوند. بنابراین می‌توان دندان‌های مصنوعی موقت تهیه کرده که بلافاصله بعد از کشیدن دندان نصب می شوند – معروف به “پروتزهای فوری”.

دندان‌های مصنوعی امروزی از چه ساخته شده‌اند؟

دندانها می‌توانند از رزین اکریلیک، فلز پوشیده شده از اکریلیک یا پرسلن ساخته شوند. اکریلیک به دلیل ماندگاری بیشتر معمولاً امروزه استفاده بیشتری دارد. دندان‌های چینی می‌توانند طبیعی تر به نظر برسند اما گران‌تر و سبک‌تر از اکریلیک نیستند.

مواد تششکیل دهنده پایه دندان، یک پروتز کامل معمولاً 100٪ اکریلیک است، اگرچه ممکن است با فلز تقویت شود. استفاده از فلز برای مقاومت و دوام بیشتر است. قطعات فلزی، به استثنای شاید یک یا دو بست فلزی که در اطراف دندان‌های موجود قرار دارند، روی سقف دهان یا پشت دندان‌های موجود پنهان می‌شوند.

دندان مصنوعی یا پروتز دندان

استفاده از مواد انعطاف پذیر ساده تر است

پروتزهای انعطاف پذیر

یکی از انواع محبوب دندان‌های مصنوعی معمولی، پروتزهای انعطاف‌پذیر است. این نوع از پروتزها از سختی اکریلیک برخوردار نبوده و همچنین از نظر اندازه کمتر جاگیر هستند. این بدان معناست که پوشیدن آنها راحت تر بوده و مشکلات کمتری در گفتار ایجاد می‌کنند.

از مزایای پروتزهای انعطاف پذیر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مواد بسیار بادوام
 • مواد نرم و لطیف نسبت به لثه‌ها
 • بدون بست ناخوشایند فلزی
 • نیازی به چسب ندارند
 • مواد رزین شفاف که با رنگ لثه طبیعی همخوانی دارند
 • کوچک و سبک، تأثیر کمتری بر گفتار دارد

پروتزهای منعطف جایگزین مقرون به صرفه تری برای دندان مصنوعی نیستند، زیرا قیمت آنها بیشتر از آنهایی است که از مواد سخت و سنتی استفاده می کنند. با این حال، آنها هنوز یک گزینه ارزان قیمت نسبت به ایمپلنت هستند و به هیچ گونه جراحی نیاز ندارند.

توجه داشته باشید که این نوع از پروتزها فقط برای جایگزین جزئی دندان‌ها قابل استفاده هستند – به عنوان دست مجموعه کامل ساخته نمی‌شوند.

مقایسه انواع مختلف دندان‌های جایگزین

در جدول زیر خلاصه‌ای از نکاتی که تاکنون در مورد انواع مختلف دندان‌های جایگزین بحث شده، آمده است.

نوع دندان مصنوعی ستنی متکی بر ایمپلنت منعطف
ماده سازنده اکریلیک ، نایلون یا فلز ، ترکیبی ایمپلنت دندانی تیتانیوم همراه با پروتز دندان رزین مبتنی بر نایلون ، نرم و انعطاف پذیر
کامل یا جزئی؟ هر دو کامل جزئی
طول عمر حدود 5 سال بیشتر از 10 سال حداقل تا زمانی که اکریلیک / فلز دوام داشته باشد
کارکرد لثه در طول زمان تغییر شکل داده، ممکن است شل و ناراحت کننده شود، محدودیت در غذا خوردن ایمن اما قایل برداشتن، نصب ساده‌تر، بدون محدودیت در غذا خوردن ممکن است به دندان‌های نگهدارنده مانند انواع سنتی آسیب برسانند

راهنمای ما در مورد انواع روش‌های درمان دندان افتاده درباره این روش ها و سایر روش های ممکن برای جایگزینی دندان‌های موجود بیشتر صحبت می‌کند.

دندان مصنوعی یا پروتز دندان

زمانیکه دندان‌ها را در دهان خود نمی‌گذارید آنها را مرطوب نگهدارید.

آیا دندان مصنوعی راحت است؟

دندان مصنوعی برای متناسب بودن با دهان شما بطور اختصاصی ساخته شده ‌است، بنابراین این پروتزها باید در دهان شما راحت باشند. با این حال ممکن است مدتی طول بکشد تا به آن‌ها عادت کنید، به خصوص زمانی که غذا می‌خورید.

با این  وجود همانطور که قبلا ذکر شد، لثه‌ها و فک شما در طول زمان تغییر شکل می‌دهند، به خصوص پس از اینکه دندان‌های شما برداشته شدند. از آنجا که پروتز مصنوعی یک شکل ثابت دارد (مگر اینکه شما یک ماده انعطاف‌پذیر انتخاب کنید)، با گذشت زمان احساس ناراحتی خواهید کرد.

اگر نگران هستید، باید به دندانپزشک خود مراجعه کنید. بهتر است یک دست دندان جدید تهیه کنید تا در سکوت عذاب بکشید. اگر شما یک پروتز نامتناسب برای مدت طولانی بپوشید، این کار ممکن است باعث گسترش زخم دهان و حتی ایجاد عفونت‌های دهانی در دهان شما شود.

تمیز کردن و نگهداری

آیا می‌دانید چرا ما آن تصویر کلیشه‌ای از دندان‌ها را در یک لیوان آب در شب داریم؟ بسیاری از مردم دندان‌های مصنوعی خود را برای راحتی در طول شب از دهان خود بیرون می‌آورند و اگر آن را مرطوب نگه ندارند ممکن است پروتز شکل خود را از دست بدهند.

شما ممکن است دندان مصنوعی خود را در آب قرار دهید و یا یک محلول تمیز کننده به آن اضافه کنید، اما مطمئن شوید که ماده‌ای که از آن استفاده می‌کنید با نوع پروتز شما سازگار باشد.

دندانپزشک شما ممکن است به شما توصیه کند که در حد امکان دندان‌های مصنوعی خود را در دهان بگذارید و یا هر شب آن‌ها را از دهان خود بیرون آورید. از هر دستورالعملی که آن‌ها در این مورد به شما می‌دهند پیروی کنید.

صرف‌نظر از این که چقدر از پروتزهای خود استفاده می‌کنید، دندان‌های مصنوعی شما باید هر روز تمیز شوند. دوباره، دندان‌پزشک شما به شما نشان خواهد داد که چگونه و با چه برس یا ابزار دیگری این کار را به درستی انجام دهید. شاید مجبور نباشید هر بار که دندان‌های خود را مسواک می‌زنید، پروتزها را از دهان خود بیرون آورید، اما اگر بتوانید آنچه را که انجام می‌دهید مشاهده کنید، تکه‌های غذا را ساده‌تر می‌توانید از بین دندان‌های خود خارج کنید.

اگر دندان مصنوعی خود را به درستی تمیز نکنید، نه تنها احتمال ابتلا به بیماری‌های لثه و کرم خوردگی دندان خود را افزایش می‌دهید، بلکه احتمالا به خاطر باکتری‌هایی که به پروتزهایتان نفوذ می‌کند به بوی بد دهان دچار شوید. تمیز کردن پروتزها همچنین احتمال تغییر رنگ آنها را کاهش می‌دهد.

اگر می‌خواهید در مورد نحوه مراقبت درست از دندان مصنوعی اطلاعات بیشتری کسب کنید، این مقاله ما را درمورد دستورالعمل‌های استفاده از دندان مصنوعی مطالعه کنید.

در عین حال، شما باید بهداشت دهان و دندان خود را برای حفظ دندان‌های طبیعی باقی مانده به خوبی رعایت کنید. روزانه دو بار با خمیردندان دارای فلوراید مسواک زده و روزانه یکبار نخ دندان بکشید.

دندان مصنوعی چه میزان عمر می‌کند؟

وقوع این 3 اتفاق به این معنی است که شما باید پروتز خود را تعویض کنید:

 1. ترک و شکست در پروتز
 2. سایش و پارگی (فرسایش، تغییر رنگ و…)
 3. تغییرات شکل دهان شما که منجر به عدم تناسب پروتز با دهان شما شود.

بجز مورد سوم، مواد استفاده شده در دندان مصنوعی می‌توانند تا 5 سال عمر کنند (در صورت مراقبت خوب حتی بیشتر). اما دهان شما ممکن است قبل از این زمان تغییر شکل دهد. بهتر است قبل از این که دندان مصنوعی شما شل یا نامتناسب شود، برای تعویض به دندانپزشک خود مراجعه کند. این امکان وجود دارد که شما بتوانید بجای تعویض کامل پروتز آن را تعمیر کنید. همچنین اگر هنگام خوردن یا صحبت کردن، متوجه صدای خاصی در پروتز خود می‌شوید یا اگر دچار خونریزی لثه شدید به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

دندان مصنوعی یا پروتز دندان

یک بریج جایگزین یک یا دو دندان شده و بطور دائمی به دندان‌های مجاور متصل می‌شوند.

درمان‌های جایگزین

اگر شما به جایگزینی همه یا بیشتر دندان‌های خود نیاز دارید، تنها انتخاب‌های شما دندان مصنوعی یا پروتز کامل متکی بر ایمپلنت است. دندان مصنوعی متحرک قیمت خیلی کمتری از ایمپلنت داشته، اما به آن اندازه بادوام نیستند و احساس راحتی کمتری به شما می‌دهند.

از معایب یک بریج متصل به دندان‌های کناری این است که برای جاگیری صحیح آنها، به تعدادی دندان سالم مجاور آن نیاز است که باید تراشیده شوند. به عنوان مثال اگر بیمار بخواهد کاشت دندان خود را با ایمپلنت جایگزین کند، باید برای دندان‌های کناری به صورت جداگانه تاج گذاشته شود.

بریج روشی طبیعی و طولانی مدت برای جایگزینی یک – یا حتی دو – دندان از دست رفته هستند. با این حال، قیمت دندان مصنوعی احتمالاً مقرون به صرفه‌تر از بریج است.

سخن پایانی

دندان مصنوعی ممکن است برای همه راه حل ایده آل نباشد و اگر برای مدت طولانی از آن استفاده شود خطر ریزش استخوان فک وجود دارد. با این حال، هزینه‌های کمتر دندان مصنوعی این نوع پروتزها را به روشی مقرون به صرفه برای پر کردن شکاف لبخند یا جایگزینی تمام دندان‌ها تبدیل کرده است. به لطف پیشرفت‌های مدرن، امروزه دندان‌های مصنوعی طبیعی‌تر به نظر می‌رسند و احساس راحتی بیشتری نسبت به گذشته دارند. اگر شما هرگز دندان مصنوعی نداشته‌اید، یا به دنبال تهیه مدل‌های جدیدتری هستید، می توانید با کلینیک‌های ما تماس بگیرید.

امیدواریم اطلاعاتی که در اختیار شما قرار دادیم به شما در یافتن راه حلی که بهترین نتیجه را برای شما خواهد داشت، کمک کرده باشد.

برای داشتن یه لبخند فوق‌العاده

همین الان با ما تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید

آیا دندان مصنوعی برای من مناسب است؟

ویدئو

فرایند درمان

شما می‌توانید به صورت آنلاین از همکاران ما مشاوره دریافت کنید:

مشاوره آنلاین
مشاوره آنلاین

دستورالعمل‌ها

دستورالعمل مراقبت‌های پس از شروع استفاده از دندان مصنوعی

 • به دوره تنظیم دندان‌­های مصنوعی خود پایبند باشید.
 • با استفاده از دندان­‌های جدید، به کارهای روزمره خود سهولت دهید. ابتدا غذاهای نرم بخورید و صحبت کردن را تمرین کنید.
 • در دوره تنظیم برای به تناسب رسیدن و عادت کردن صبور باشید.
 • در دوره زمانی توصیه شده برای تنظیم و مشاهده پیشرفت به دندانپزشک خود مراجعه کنید.
 • هرگونه درد، شل‌شدگی، مشکل در جویدن یا صحبت کردن را به دندانپزشک خود اطلاع دهید.
 • روزانه پروتزهای خود را از درون و بیرون مسواک بزنید. از یک برس نرم یا مسواک توصیه شده توسط پزشک به همراه خمیر دندان یا خمیر توصیه شده استفاده کنید.
 • گاهی اوقات پروتز خود را در یک محلول پاک کننده غوطه‌ور کنید.
 • در حین تمیز کردن از انداختن پروتز خود خودداری کنید. آنها را روی یک سینک آب یا یک پارچه شست‌­وشوی نرم تمیز کنید.
 • برای بررسی تناسب، تنظیمات مجدد و اطمینان از سلامت صحیح لثه و بافت استخوان، معاینات سالانه را با دندانپزشک خود انجام دهید.
 • در صورت امکان بدون پروتز بخوابید. این به بافت لثه شما کمک می­‌کند تا استراحت کند و از تحریک غیرضروری جلوگیری شود.
 • درمورد هرگونه سؤالی درباره پروتزهای موجود یا جدید خود با دندانپزشک خود تماس بگیرید. قرار ملاقات ارزیابی بعدی خود را برنامه­‌ریزی کنید.

تصاویر

عکس-بعد-از-درمان-دندان-مصنوعی-3قبل از درمان
عکس-بعد-از-درمان-دندان-مصنوعی-2عکس-قبل-از-درمان-دندان-مصنوعی-2
عکس-بعد-از-درمان-دندان-مصنوعی-1عکس-قبل-از-درمان-دندان-مصنوعی-1

قیمت روکش کامپوزیت و کلینیک‌های ارائه دهنده آن

قیمت روکش کامپوزیت

 • قیمت های جدول زیر براساس «هزار تومان» می‌باشد.
 • بازه قیمتی براساس شماره دندان و… تعیین می‌شود.
 • دارندگان هر دو بیمه نیروهای مسلح و بیمه کوثر می‌توانند تا سقف 2 میلیون تومان از خدمات رایگان در قالب ذکر شده بیمه بهره‌مند شوند.
 • برای دریافت قیمت‌های دقیق و مشاوره به شماره‌های کلینیک تماس بگیرید.
 • بازه درج شده برای بیمه کوثر با در نظر گرفتن انواع 10%، 20% و 30% می‌باشد.
کلینیک شهید سهرابی کلینیک تخصصی  کودکان دردانه کلینیک دندانپزشکی حضرت زهرا (س) کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی بهراد
آزاد 100-200 آزاد 100-200 آزاد 100-200 آزاد 100-200
بیمه نیروهای مسلح 100-200
بیمه کوثر 100-200
بیمه تامین اجتماعی 100-200
بیمه تامین اجتماعی 100-200
نزدیکترین کلینیک ما را پیدا کنید
نزدیکترین کلینیک ما را پیدا کنید

سوالات متداول دندان مصنوعی

انواع مختلف پروتز دندان چیست؟

انواع مختلف پروتزهای مصنوعی شامل ست دندان مصنوعی کامل، پروتز جزئی ، پروتز متحرک و دندان مصنوعی متکی به ایمپلنت است. اگر دندان خود را کشیده‌اید و می‌خواهید زیبایی لبخندتان حفظ شود در حالیکه منتظر پروتزهای دائمی خود هستید، می‌توانید از پروتزهای موقت استفاده کنید.