Project Description

لمینت دندان

لمینت دندانپزشکی (به روکش پرسلن نیز معروف است) پوسته نازکی است که توسط مواد مخصوص و بر اساس نیاز فرد درست می‌شود. لمینت برای تغییر رنگ، شکل، اندازه یا طول دندان‌ها جهت زیبایی ظاهری به سطح جلوی دندان ها وصل می‌شوند.

قیمت لمینت دندان
معرفی
آیا لمینت برای من مناسب است؟
ویدئو
فرایند ارائه
دستورالعمل‌ها
تصاویر
قیمت‌ها
سوالات متداول
معرفی
آیا لمینت دندان برای من مناسب است؟
ویدئو
فرایند ارائه
دستورالعمل‌ها
تصاویر
کلینیک‌ها
سوالات متداول
معرفی
آیا لمینت دندان برای من مناسب است؟
ویدئو
فرایند ارائه
دستورالعمل‌ها
تصاویر
کلینیک‌ها
سوالات متداول

معرفی

لمینت از لایه‌های نازک مختلف پرسلن درست شده است که مانند مینای طبیعی دندان برای زیبایی و سفیدی دندان استفاده می‌شود. برخلاف باورهای مردم، برای ساخت لمینت نیازی به خراش دادن دندان نیست و در صورت انتخاب روش مناسب توسط دندانپزشک ، لمینیت ها بدون هیچ گونه آسیبی به دندان‌ها وصل می‌شود.

علاوه بر زیبایی، اتصال درست و محکم لمینت به دندان‌ها و عملکرد صحیح آنها نیز مهم است. بنابراین دندانپزشک پس از چسباندن لمینت از رزین‌های مخصوصی که با تابش اشعه مخصوصی سفت می‌شوند، به منظور قوی شدن لمینت استفاده می‌کند. (بیشتر بدانید)

آیا لمینت دندان‌ها را از بین می‌برد؟

نه، اگر دندانپزشک شما متخصص زیبایی و با تجربه کافی باشد، دندان‌های شما آسیبی نمی‌بیند. دندانپزشک از دهان و فک شما عکس گرفته و بوسیله معاینه مطمئن می‌شود که لمینت برای شما مناسب است. اگر دندانپزشک تشخیص دهد که لمینت برای شما مناسب نیست، او پیشنهادهای دیگری مانند روکش کامپوزیت، ارتودنسی یا سفید کردن دندان به شما می‌دهد. برای آن‌که بتوانید بهترین درمان را انتخاب کنید، باید اطلاعات کافی در مورد همه آنها داشته باشید.

مزایای لمینت دندان

از آنجا که لمینت برای همه افراد و به صورت اختصاصی ساخته می‌شو، بنابراین تفاوتی بین آن و دندان طبیعی وجود ندارد و تشخیص آن غیرممکن است. به دلیل استفاده از مواد با تکنولوژی بالا در ساخت لمینت‌، این نوع روکش‌ها برخلاف دندان‌های طبیعی در برابر رنگ‌های چای و قهوه مقاوم هستند. لمینت می‌تواند تیره‌ترین دندان‌ها را که در برابر روش‌های سفید کردن دندان مقاوم هستند، به رنگ سفید درآورد.

معایب لمینت دندان

ساخت لمینت بسیار وقت‌گیر است و حداقل یک هفته طول می‌کشد. اگر لمینت‌ها به درستی به دندان‌ها وصل شوند، و از عوامل تخریب دندان‌ها خودداری شود، فرد می‌تواند از لمینت به‌عنوان دندان طبیعی استفاده کند. برخلاف دوام بالا، لمینت‌ها ممکن است شکننده باشند.

به لمینت نباید مانند دندان‌های طبیعی فشار وارد شود مثلاً شما باید از خوردن ناخن، یخ یا باز کردن درهای نوشیدنی دوری کنید.

آیا درمان لمینت برای من مناسب است؟

روکش‌های دندان می‌توانند نواقص دندان را پوشانده و لبخندی یکدست و زیبا به شما ببخشند. این نقص‌ها می‌تواند شامل دندان‌های کج شده یا بدشکل، شکسته شده، لکه دار یا تغییر رنگ داده شده و یا دندان‌هایی باشد که مینای آنها از بین رفته است.

روکش‌ها بخشی از دندان‌های شما را می پوشاند، و با تاج‌هایی که ضخیم تر هستند و کل دندان را می‌پوشانند (از پشت و جلو) تفاوت دارد. بکارگیری تاج دندانی نیاز به اصلاح و تراشیدن مقدار زیادی از دندان دارد، در مقابل روکش دندانی نیازی به تراشیدن نداشته یا مقدار تراش بسیار کمتر است.

اگر دندان‌های شما ظاهر نسبتا خوبی داشته و شما فقط قصد تغییر رنگ یا شکل آنها را دارید، روکش کامپوزیت انتخاب مناسبی برای شماست. اگر دندان‌های شما دچار آسیب دیدگی هستند، لمینت انتخاب بهتری برای شماست. ولی در شرایطی که دندان دارای مشکلات بزرگی مانند شکستگی زیاد یا عصب کشی عمیق است، تاج دندان راه حل بهتری از دو انتخاب قبلی است.

ویدئو

برای داشتن یه لبخند فوق‌العاده

همین الان با ما تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید

فرایند انجام درمان لمینت

فرایند ساخت و نصب لمینت دندان چند مرحله دارد:

مرحله اول: در جلسه اول مراحل آماده‌سازی دندان‌های شما انجام می‌گیرد که شامل اندازه‌گیری دندان‌های شما با دقت زیاد است.

مرحله دوم: در همان جلسه اول، دندانپزشک شما مدلی از دندان‌های هر دو فک شما (حتی برای درست کردن لمینت برای دندان‌های یک فک) درست می‌کند.

حدود یک هفته برای ساخت لمینت‌ها در آزمایشگاه و قالبگیری آنها زمان نیاز است.

در جلسه دوم ، لمینت ها بوسیله رزین‌های خاصی به دندان‌ها وصل می‌شوند. اگر لمینت‌ها درست به دندان‌ها وصل شوند، هیچ فاصله و ناهمواری در دندان‌ها ایجاد نشده و می‌توانید از نخ دندان برای تمیز کردن آن ها استفاده کنید.

دستورالعمل‌ها

نگهداری از لمینت دندان

نگهداری از لمینت کاملاً ساده است. مانند دندان‌های طبیعی باید با مسواک زدن و استفاده از نخ دندان از آنها مراقبت کنید. معمولاً دندانپزشک به شما توصیه می‌کند که از خمیر دندان‌های بدون فلوراید استفاده کنید. برای بررسی عملکرد لمینت و واکنش دهان به آنها، باید یک هفته بعد از نصب لمینت به دندانپزشک خود مراجعه کنید. حتی اگر هم با لمینت‌ها مشکلی ندارید بهتر است برای بررسی سلامت دهان و دندان خود بعد از یک هفته به دندانپزشکی بروید.

اگر در خواب عادت به دندان قروچه دارید، دندانپزشک به شما توصیه می‌کند در هنگام خواب برای محافظت از لمینت از محافظ دندان استفاده کنید. (درمورد محافظ دندان شبانه بیشتر بدانید.)

همچنین باید به طور مداوم به دندانپزشکی بروید، زیرا لمینت باید توسط خمیر مخصوصی صیقل داده شود. دندانپزشک شما باید در مدت زمان‌های کوتاهی دندان‌های شما را معاینه کرده تا علائم خرابی را سریعا تشخیص دهد.

تصاویر

عکس قبل و بعد از لمینت دندانعکس قبل و بعد از لمینت دندان
عکس قبل و بعد از لمینت دندانعکس قبل و بعد از لمینت دندان
عکس قبل و بعد از لمینت دندانعکس قبل و بعد از لمینت دندان

قیمت لمینت و کلینیک های ارائه دهنده آن

قیمت لمینت دندان

  • قیمت های جدول زیر براساس «هزار تومان» می‌باشد.
  • بازه قیمتی براساس شماره دندان و… تعیین می‌شود.
  • دارندگان هر دو بیمه نیروهای مسلح و بیمه کوثر می‌توانند تا سقف 2 میلیون تومان از خدمات رایگان در قالب ذکر شده بیمه بهره‌مند شوند.
  • برای دریافت قیمت‌های دقیق و مشاوره به شماره‌های کلینیک تماس بگیرید.
  • بازه درج شده برای بیمه کوثر با در نظر گرفتن انواع 10%، 20% و 30% می‌باشد.
کلینیک شهید سهرابی کلینیک اطفال دردانه کلینیک کن کلینیک آذربایجان
آزاد 100-200 آزاد 100-200 آزاد 100-200 آزاد 100-200
بیمه نیروهای مسلح 100-200
بیمه کوثر 100-200
بیمه تامین اجتماعی 100-200
بیمه تامین اجتماعی 100-200
نزدیکترین کلینیک ما را پیدا کنید
نزدیکترین کلینیک ما را پیدا کنید

سوالات متداول درمان لمینت دندان

لمینت دندان چیست؟

لمینت از لایه‌های بسیار نازک چینی با دقت شکل داده شده، تشکیل شده است و به همین دلیل به راحتی می‌تواند روی دندان بیمار متصل شود.

آیا لمینت می‌تواند دندان‌ها را قوی‌تر کند؟

بله، زمانیکه یک بیمار از لمینت روی دندان‌هایش استفاده می‌کند، تا 95 درصد مقاومت دندان‌هایش را افزایش می‌دهد.

ساخت و نصب لمینت چه مدتی طول می‌کشد؟

بطور معمول برای آماده‌سازی و شکل‌دهی دندان‌های یک بیمار دو نوبت ویزیت لازم است.

عمل درمان با لمینت درد دارد؟

خیر، بدلیل استفاده از بی‌حسی شما دردی احساس نخواهید کرد.

لمینت دندان دائمی است یا قابل برداشتن است؟

از آنجاییکه لمینت تا حدود 15 سال عمر می‌کنند به عنوان یک درمان دائمی شناخته می‌شوند. از آنجاییکه لمینت یک گزینه دائمی برای ترمیم دندانی است، افرادی که آن را انتخاب می‌کنند بایست کاملا از فرایند و جوانب آن آگاه باشند.

آیا مراقبت از لمینت‌ها پس از اتصال آنها راحت است؟

دستورالعمل خاصی برای مراقبت از لمینت دندانی وجود ندارد. تنها وظیفه کسی که از لمینت دندانی استفاده می‌کند، حفظ بهداشت دهان و دندان با زدن روزانه دو بار مسواک و یکبار کشیدن نخ دندان است.

آیا لمینت برای افرادی که دندان قروچه دارند مناسب است؟

خیر، افرادی که در طول شب دندان قروچه دارند به احتمال زیاد به لمینت آسیب وارد می‌کنند.