Project Description

مشاوره دندانپزشکی و ارزیابی دندان‌ها

دهان و دندان پاک و سالم بخش مهمی از سلامت عمومی ما است. سفید نگه داشتن دندان‌­ها برای حفظ لبخندی زیبا، نیاز به یک برنامه شستشوی روزانه در خانه و یک روال روتین بازدید دندانپزشک متخصص از دندان­‌ها دارد. زمان مراجعه شما برای مشاوره دندانپزشکی و ارزیابی اولیه دندان‌ها، متخصصان ما معاینه کاملی از دندان­‌ها، لثه و بافت­‌های نرم داخل دهانی شما انجام می‌­دهند.

مشاوره دندانپزشکی و ارزیابی دندان‌ها
معرفی
ویدئو
فرایند ارائه
دستورالعمل‌ها
قیمت‌ها
سوالات متداول
معرفی
ویدئو
فرایند ارائه
دستورالعمل‌ها
قیمت‌ها
سوالات متداول
معرفی
ویدئو
فرایند ارائه
دستورالعمل‌ها
قیمت‌ها
سوالات متداول

معرفی

در طی معاینات و مشاوره دندانپزشکی، متخصصان ما به دنبال علائم پوسیدگی دندان، سایش مینا و بیماری لثه خواهند بود. ما همچنین از ابزارهای تشخیصی بروز برای ارزیابی سلامت بافت­‌های زیر سطح دندان­‌ها بخصوص ریشه دندان­‌ها و فک استفاده می‌­کنیم.

تصویربرداری تخصصی در تشخیص ناهنجاری‌­های مادرزادی و رشدی که ممکن است نیاز به توجه بیشتر متخصص دندانپزشکی و ارتودنسی داشته باشد، به ما کمک خواهد کرد. همه ما پتانسیل داشتن مشکلات دهان و دندان معمول مانند پوسیدگی دندان و التهاب لثه (بیماری پرودنتال) را داریم. بسیاری از اوقات، این شرایط به دلیل رژیم غذایی و شیوه­‌های بهداشت دهان و دندان ضعیف ایجاد می­‌شود. چکاپ­‌های منظم دندانپزشکی می­‌تواند به دندانپزشک شما کمک کند تا این مشکلات را قبل از پیشرفت تشخیص داده و در برخی موارد از بروز آنها جلوگیری کند.

ویدئو

شما می‌توانید به صورت آنلاین از همکاران ما مشاوره دریافت کنید:

مشاوره آنلاین
مشاوره آنلاین

فرایند مشاوره دندانپزشکی و ارزیابی دندان‌ها

ارزیابی دندان‌ها

برای ارزیابی دندان­‌ها ابتدا متخصص ما یک بررسی ساده چشمی روی دندان‌­های شما انجام خواهد داد. درصورتی که از آخرین ویزیت شما مدت زیادی گذشته باشد و یا برای اولین بار به کلینیک ما آمده باشید، ممکن است برای تشخیص بهتر از عکسبرداری اشعه ایکس (رادیوگرافی) استفاده کنیم. پس از صحبت و مشاوره با متخصص کلینیک راجع به مشکلات موجود در دندان­‌هایتان، برای تمیز کردن کامل دندان­‌هایتان به متخصص بهداشت ما مراجعه خواهید کرد. متخصص بهداشت ما از جدیدترین تجهیزات برای تمیز کردن و جرم گیری دندان­‌های شما استفاده می­کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد فرایند جرم گیری دندان و قیمت آن می‌توانید این مقاله را مطالعه کنید.

مشاوره دندانپزشکی

پس از این که متخصصان ما دندان­‌های شما را بررسی و ارزیابی کردند، به شما درمورد سلامت دهان و دندان و برنامه‌­ریزی برای درمان دندان­‌هایتان مشاوره دندانپزشکی داده می‌­شود برای تشخیص بهتر مشکلات دندان­‌هایتان امکان دارد متخصصان ما آزمایش­‌های دیگری نیز برای شما تجویز کنند. در صورت تشخیص هرگونه مشکل، متخصصان ما در مورد گزینه­‌های درمانی موجود به شما مشاوره خواهند داد.

دستورالعمل‌ها

همیشه حداقل دو بار در روز یا بعد از خوردن غذا دندان­‌های خود را مسواک بزنید. کشیدن نخ دندان را نیز (یکبار در روز) فراموش نکنید. خمیردندان فلوراید و آب فلورایددار نیز در تمیز نگه داشتن دندان­‌ها و سلامت دهان از اهمیت زیادی برخوردار است.

قیمت و کلینیک های ارائه دهنده خدمت

هزینه ویزیت، ارزیابی دندان‌ها و مشاوره دندانپزشکی به تنهایی مقدار زیادی نیست. این مقدار از حدود کمتر از 10 هزار تومان برای بیمه شدگان نیروهای مسلح و بیمه کوثر در کلینیک شهید سهرابی تا حدود 50 هزار تومان برای بیماران آزاد با ویزیت متخصص در کلینیک‌های دیگر متفاوت می‌باشد. ولی در جلسه اول ویزیت ممکن است برای تشخیص بهتر به غیر از ارزیابی چشمی از آزمایش‌ها و عکسبرداری‌های دیگر مانند رادیوگرافی نیز استفاده شود، که در این صورت هزینه این آزمایشات نیز به هزینه پرداختی بیمار اضافه می‌شود.

نزدیکترین کلینیک ما را پیدا کنید
نزدیکترین کلینیک ما را پیدا کنید

سوالات متداول

1.آیا برای اولین جلسه ویزیت برای مشاوره دندانپزشکی و ارزیابی دندان‌ها نیاز به حضور قبل از زمان اعلام شده است؟

بله، لطفا 15-10 دقیقه زودتر در کلینیک حضور یافته تا فرم‌­های پزشکی مورد نیاز برای تکمیل پرونده پزشکی­تان را تکمیل کنید.

2.برای اولین جلسه ویزیت چه مدارکی باید همراه داشته باشم؟

لطفا هنگام مراجعه به کلینیک مدارک زیر را همراه خود بیاورید:

  • دفترچه بیمه
  • مدارک پزشکی یا دندانپزشکی که از قبل داشته‌­اید
  • کارت شناسایی
  • مدارک بیمه تکمیلی

3.اولین جلسه ویزیت من چقدر طول خواهد کشید؟

با توجه به پیچیدگی معاینه دندان­‌های شما و آزمایش‌­های مورد نیاز این زمان متغیر خواهد بود. اما لطفا برای جلسه اول 1 الی 1.5 ساعت زمان خود را خالی کنید.

4.چگونه می‌­توانم از بیمه تکمیلی خود استفاده کنم؟

هنگام مراجعه به کلینیک مدارک بیمه تکمیلی خود را برای ثبت در پرونده به منشی کلینیک تحویل داده و در صورت نیاز به دریافت نامه بیمه این موضوع را به منشی کلینیک اطلاع دهید.