چه چیزی در انتظار شماست:

دندان شما ممکن است شما را اذیت کند یا پس از درمان ریشه، یک درد ممتد را تجربه کنید. این درد در طی یک یا دو هفته برطرف می‌شود. دندان شما به فشار گاز حساس خواهد بود و ممکن است احساس لق شدن داشته باشد. این احساس فروکش می‌­کند.

ممکن است در بالای دندان پشت یا پشت دندان جلوی خود احساس گودشدگی یا زبری کنید. مواد نرم و موقتی که در آنجا قرار دارند، قبل از ویزیت بعدی شما از بین می­‌روند. گاهی اوقات، یک حباب کوچک یا گودی در طی چند روز پس از درمان بر روی لثه ظاهر می‌­شود. این مسئله ظرف چند روز ناپدید می­‌شود.

نحوه مراقبت از ناحیه عصب‌ کشی:

در طی یک ساعت پس از عمل، از مسکن بدون نسخه استفاده کنید. با شروع بی‌­اثر شدن داروی بی­‌حسی، این مسکن­‌ها برای کاهش درد به شما کمک می‌­کند. برای تسکین درد، ایبوپروفن و سایر داروهای مسکن را به میزان 400 میلی­گرم در هر شش ساعت به مدت یک روز توصیه می‌کنیم.

اگر به دلیل وضعیت پزشکی و یا دلایل دیگر باید ایبوپروفن را جایگزین کنید، از تیلنول به عنوان جایگزین استفاده کنید. برای جلوگیری از خطر رقیق شدن خون در صورت بروز هرگونه خون­ریزی، از خوردن محصولات مبتنی بر آسپرین خودداری کنید. برای جویدن از قسمت مقابل درمان شده دهان استفاده کنید. این کار را تا زمانی که تاج دائمی گذاشته شده یا دندان را پرکنید، ادامه دهید تا از شکستن دندان ضعیف شده خود جلوگیری کنید. از جویدن آدامس، کارامل یا سایر شیرینی‌­های چسبنده که می تواند تاج موقت یا پر شدگی شما را از بین ببرد، خودداری کنید.

درصورت بروز هریک از موارد زیر یا سوالات مرتبط با کلینیک تماس بگیرید:

  • فراتر از دوره بهبودی که قبلاً ذکر شد، احساس درد یا ناراحتی می­‌کنید.
  • تورم قابل توجهی بعد از عمل تجربه می­‌کنید.
  • تاج یا پرکردگی موقتی شما از جای خود بیرون آمده باشد، شل شده باشد، یا هنگام گاز گرفتن احساس ناهمواری می‌­کنید.
  • شکستگی دندان
عکس عصب دندان
این مقاله را هم مطالعه کنید:

عصب کشی یا درمان ریشه دندان، ویدئو انجام درمان، قیمت

این مطلب را هم بخوانید:  دستورالعمل مراقبت‌های بعد از عمل پروتز فوری