این توصیه‌­ها را دنبال کنید تا به بهترین نتیجه درمان ارتودنسی برسید:

1.دندان­‌های خود را مسواک زده و نخ دندان بکشید

دندان­‌های سالم به بهترین وجه به بهداشت دهان و دندان پاسخ می­‌دهند. حفظ کیفیت سیم­‌های دندانی به همراه حفظ سلامت دندان‌­ها به حصول بهترین نتایج درمانی کمک می­‌کند.

2.نوبت‌­های ویزیت را به موقع انجام داده و دستورالعمل‌­ها را دنبال کنید

موفقیت ارتودنسی شما نیازمند بررسی‌­های دائم پیشرفت درمان است. مراقبت و تنظیم می‌­تواند شما را در مسیر نگه داشته و از یک دوره طولانی مدت درمان جلوگیری کند.

3.صبور باشید

زمان درمان در افراد مختلف متفاوت است. دندان‌­های شما با سرعت مخصوص به خود و مطابق با دوره درمانی که برای شما تجویز شده، تنظیم می‌­شوند.

همچنین هنگام ارتودنسی موارد زیر را رعایت کنید:

فاصله‌­گذارها: فاصله­‌گذارهای شما برای ایجاد فضا در مکانی مناسب در دهان شما گذاشته شده‌­اند. همراه آنها تعدادی باند مناسب در اطراف دندان‌­های عقب نیز گذاشته می­‌شود. مصرف یک مسکن بدون نسخه (استامینوفن) زمانی که فاصله­‌گذارها را استفاده می­‌کنید در صورت وجود درد، بلامانع است.

باند/لاستیک: هر نواری که توسط دندانپزشک­تان توصیه می‌­شود استفاده کنید. این به شما کمک می‌کند تا با جدول برنامه‌ریزی درمان ارتودنسی خود حرکت کنید.

سیم­‌های ارتودنسی: در مورد انواع سیم‌­ها با دندانپزشک خود مشورت کنید. با قسمت­‌های مختلف آنها آشنا شوید و از مشکلات احتمالی سوال کنید.

سیم‌ها و خوردن غذا: مدت زمانی طول می­‌کشد تا به خوردن همراه سیم‌­ها عادت کنید. در انتخاب غذا برای روزهای اولیه ارتودنسی صبور باشید. (غذاهای نرم)

در طول درمان ارتودنسی از موارد زیر خودداری کنید:

  • آدامس از هر نوع (حتی بدون قند)
  • آب­نبات‌­های چسبناک، جویدنی و سخت
  • غذاهای سخت شامل آجیل، چیپس، شیرینی و مواد سخت (پیتزا و غیره)
  • بلال (ذرت را بدون ساقه بخورید)
  • آب­لیمو خالص و رقیق نشده
  • جویدن یخ
این مطلب را هم بخوانید:  دستورالعمل مراقبت‌های بعد از عمل روکش و بریج