ما می­‌دانیم که نوجوانان در سنی هستند که در یک برزخ گرفتار شده­‌اند! این برزخ نه تنها در زندگی بلکه در درمان دندان­‌ها نیز برای آنها وجود دارد.

در اغلب کلینیک‌­های دندانپزشکی زمانیکه کودکان دندان­‌های شیری خود را از دست داده و دندان دائمی در می‌­آورند، درمان آن­ها را در قسمت عمومی انجام می‌­دهند! اگرچه این انتقال ممکن است از منظر درمانی مناسب باشد چرا که اکنون بیمار دندان­‌های دائمی دارد، ولی نوجوانان اکثرا هنوز عاطفی هستند و از منظر رشدی بیشتر به کودکان شباهت دارند.

نوجوانان نیاز به مراقبت‌­های دندانی با تمرکز بر نیازهای خاص دندانپزشکی و عاطفی خود دارند.

مراقبت­های دندانی نوجوانان چه تفاوت هایی دارد؟

در مجموعه کلینیک‌­های دکتر حسینیان، ما محیطی را فراهم می‌­کنیم که مراجعه‌­کنندگان نوجوان ما احساس راحتی کنند، برای مثال:

  • یک تیم درمانی به طور دائم مراحل پیشرفت هر بیمار را پایش می­‌کند.
  • اتاق­‌های درمانی دارای تلویزیون که بیماران می­‌توانند در آن فیلم تماشا کنند.
  • قابلیت پخش موسیقی دلخواه بیماران اگر بخواهند در جلسات درمان موسیقی گوش بدهند.
  • قابلیت انتخاب درمان با آرام‌بخش‌­های مختلف برای نوجوانانی که نمی‌­توانند درمان­‌های دندانپزشکی را تحمل کنند.

اهمیت سلامت دهان و دندان نوجوانان

عادات بهداشت دهان و دندان که در کودک شما ایجاد می­‌شود، سلامت دهان و دندان او را در تمام زندگی تعیین می­‌کند. ما با نوجوانان و والدینشان برای ایجاد عادت­‌های خوب دندانی و تغذیه­‌ای همکاری کرده تا دندان‌­های آنان برای یک عمر سالم و قوی بماند.

با توجه به این که نوجوانان آنقدر بزرگ نشده‌­اند تا بتوانند مسئولیت سلامتی خود را بطور کامل قبول کنند، ما به والدین آنها اهمیت چکاپ شش ماهه را یادآوری می­‌کنیم. این کارها در کنار رژیم غذایی کم خطر بدون نوشیدنی­‌های قندی و غذاهای ناسالم، می­‌تواند سلامت دندان­‌های فرزند شما را تامین کند.

خانه دندانپزشکی مخصوص نوجوانان

کلینیک دکتر حسینیان سلامت دهان و دندان نوجوانان را جدی می‌­گیرد. علاوه بر خدمات دندانپزشکی عمومی، نوجوانان نگرانی‌­های خاصی دارند که باید به آن اهمیت داده شود. این موارد شامل:

  • صدمات ورزشی: این مشکل متداول نوجوانان پرتحرک است و باید سریعا مورد بررسی قرار گیرد.
  • دندان­‌های عقل: دندان عقل می­‌تواند مشکلات زیادی ایجاد کند. گاهی اوقات این دندان‌­ها نمی­‌توانند به درستی در جای خود رشد کنند، در برخی موارد این دندان‌­ها به مکانی برای رشد عفونت تبدیل می­‌شود و در برخی موارد نیز تمیز کردن این دندان­‌ها با مسواک و نخ دندان مشکل ساز می­‌شود. ما بر رشد دندان­‌های عقل فرزندان شما نظارت خواهیم داشت و در صورت لزوم آنها را خواهیم کشید!
  • مشکلات زیبایی و براکت‌­ها: دندان­‌های کج می‌­توانند به چهره یک نوجوان آسیب برسانند. ما نیاز کودک شما را به براکت بررسی خواهیم کرد و درصورت نیاز برای او وقتی برای ارتودنسی درنظر خواهیم گرفت.
این مطلب را هم بخوانید:  دندان سیگاری‎ها چه شکلی است؟ چه‎کاری می‎توان برای سفید شدن آن‎ها انجام داد؟